SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

0
0
0
s2sdefault

پایگاه صالحات – از بیانات مرحوم آیت الله بهجت (قدس سره)Bahjat-2

همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آن ها دارد که برای تعجیل فرج او دعا کنند!

زمانی مرحوم شیخ ابراهیم حایری در مسجد کوفه معتکف بود، حضرت غایب عجل اللّه تعالی فرجه الشریف را در خواب دید،

حضرت به او فرمود: این ها که در این جا معتکفند، از خوبان و صلحا هستند، ولی هر کدام حاجتی دارد: مال، عیال، خانه، قضای دین، رفع کسالت و مرض و ... ولی هیچ کس به فکر من نیست و برای ظهور و فرج من به طور جدی دعا نمی کند!

گویا حضرت علیه السلام از ما می خواهد که اعتکاف و توسل و دعایمان برای خصوص فرج و ظهور آن حضرت واقع شود، ولی ما به او خطاب می کنیم که: «عالم ز دست رفت، تو پا در رکاب کن.» و یا این که می گوییم: «ای یوسف زهرا، بیا.» غافل از این که او هم از خدا می خواهد که بیاید. مگر آمدن او به دست اوست که از او می خواهیم از زندان بیرون بیاید؟! بلکه همه باید از خدا بخواهیم تا اذن دهد او ظهور نماید. خود او هم منتظر امر خدا و الهامات خدا است، تا ظهور کند و خود را معرفی کند، و از غریبی و درماندگی نجات یابد؛ زیرا گرفتاری او، گرفتاری همه بشر، و نجات و فرج او، نجات همه و فرج برای همه است.

آری، او هزار سال است که زندانی است، لذا هر کس که برای حاجتی به مکان مقدّسی مانند مسجد جمکران می رود، باید که اعظم حاجت نزد آن واسطه فیض، یعنی فرج خود آن حضرت را از خدا بخواهد.

هر دقیقه ای که می گذرد جایگزین و عوض ندارد، از دست رفته و گذشته است و دیگر برنمی گردد. ای کاش اگر خانه و درِ خانه را نمی دانیم، کوچه را می دانستیم!

حاج محمدعلی فشندی رحمة اللّه علیه هنگام تشرّف به محضر حضرت صاحب عجل اللّه تعالی فرجه الشریف عرض می کند: مردم دعای توسل می خوانند و در انتظار شما هستند و شما را می خواهند، و دوستان شما ناراحتند.

حضرت می فرماید: «دوستان ما ناراحت نیستند!»

ای کاش می نشستیم و درباره این که حضرت غایب علیه السلام چه وقت ظهور می کند، باهم گفت و گو می کردیم، تا حداقل از منتظرین فرج باشیم. اشخاصی را می خواهند که تنها برای آن حضرت باشند. کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود. چرا ما حداقل مانند نصاری که در مواقع تحیر با انجیل ارتباط دارند، با آن حضرت ارتباط برقرار نمی کنیم؟!

 

در فکر آن باشیم که با حضرت غایب علیه السلام رابطه داشته باشیم

یکی از امور مهم بلکه از اهم امور این است که بدانیم چه کار کنیم تا مثل کسانی از علما و متشرعه و صلحای تابع علما باشیم که فرج شخصی و ارتباط خاص با حضرت ولی عصر عجل اللّه تعالی فرجه الشریف داشته اند، و محتاج نبوده اند که در امور خودشان یا غیر خودشان فی الجمله عدل عمومی را خواستار باشند. از قبیل نواب اربعه و علمای معاصر آن ها که مقامات و کراماتی داشته اند که ما نداریم، به طوری که نمی توانیم بگوییم مثل آن ها هستیم. باید مجالسی تشکیل دهیم و با رفقا و اصدقا بنشینیم و مذاکره کنیم که به چه راهی می شود به آن حضرت رسید و با آن حضرت رابطه داشت؛ زیرا بلاکلام هر فیضی به ما می رسد - چه خصوصی و چه عمومی و چه داخلی و یا خارجی، و چه جسمانی و چه روحانی - فقط از ناحیه همان یک فیض است و توجه به همه ائمه علیهم السلام هم به او راجع می شود؛ لذا شخصی به حضرت رسول اکرم صلی اللّه علیه وآله توسل نمود و حضرت رسول صلی اللّه علیه وآله او را به فلان امام و فلان امام و در آخر به امام زمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف حواله داد.

 

منبع:

1- پایگاه حوزه به نقل از هفته نامه افق حوزه (به صاحب امتیازی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم): ویژه نامه اولین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت (قدس سره)

2- سایت آیت الله بهجت (ره)

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# سید عبد الهادی عاصی علوی تفتی 1390-12-09 22:26
اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم /////هر کس این متن را میخواند برای فرج آقا 313 مرتبه صلوات بفرستد//////الت ماسدعا///////// //////L.O.T
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-10-21 13:03
به نقل از ناشناس:
در نقلی که از آیت​الله بهجت مطرح گردیده
ایشان به این نکته تاکید دارند که:

امام موسی صدر ذخیره​ای الهی است و در شرایط حساس واقعه در منطقه باز خواهند گشت و آنگونه که خواست خدا بر این قرار گرفته بر بسیاری از معادلات واقعه در جهان اسلام و منطقه تاثیر خواهند گذاشت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Sajad 1390-10-06 23:36
مانبايد نسبت به فحشا ومنكر بی اهميت باشيم و دين را ؛ خدا را ؛ امام زمان را ؛ قلبا بخواهيم نه زبانی؛ و اين كار ميسر نمی شود مگر با اعمال شايسته و خودسازی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مسلم رضایی - چاراویماق 1390-08-23 21:19
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر باید نحوه دعا کردن را یاد بگیریم واز وجود نازنین حضرت ولی عصراستمدادبجوئی م کما اینکه حضرت امام سجاد (ع)در صحیفه سجادیه نحوه دعا کردن واینکه چگونه با ذات اقدس باریتعالی ارتباط برقرار کنیم را به مامی آموزد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-06-03 00:54
در نقلی که از آیت​الله بهجت مطرح گردیده
ایشان به این نکته تاکید دارند که:

امام موسی صدر ذخیره​ای الهی است و در شرایط حساس واقعه در منطقه باز خواهند گشت و آنگونه که خواست خدا بر این قرار گرفته بر بسیاری از معادلات واقعه در جهان اسلام و منطقه تاثیر خواهند گذاشت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین رضائیان رضی 1390-04-20 22:56
باسلام. از این پس در وبلاگ " سخن سوخته " با « سروده ها و نظم نوشته ها » و در وبلاگ " سوز سخن " با « نثرنوشته ها و قلم زنی ها » در خدمتتان هستم.
جدیدترین مطلب سخن سوخته (سروده ها و نظم نوشته ها) : " مطلع پنهان " چند کلام با امام زمان (عج)
sokhanesookhteh.blogfa.com/
جدیدترین مطلب سوز سخن (نثر نوشته ها): " خلاصه صحبت های استاد پناهیان پیرامون محبت "
soozesokhan.blogfa.com/
با عضویت در خبرنامه ی هر وبلاگ به طور مجزا از جدیدترین مطالب مطلع شوید و به وبلاگ سر بزنید.
منتظرتان هستم؛ التماس دعا؛ یاحق
حسین رضائیان (رضی)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر