SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

0
0
0
s2sdefault

 

حضرت آیت الله نوری همدانی، با تاکید بر ضرورت حراست از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، گفت: اگر اشکال و نقصی هم در نظام اسلامی است، تقصیر خود ما است که نظام را به خوبی حمایت و پشتیبانی نکرده ایم.

 

به گزارش رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی F-1از مراجع تقلید، روز چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود که به بررسی موضوع حکومت اسلامی و ولایت فقیه اختصاص داشت، با اشاره به جامعیت دین مبین اسلام، ابراز داشت: اکثر احکام اسلام مربوط به امور سیاسی است.

 

این مرجع تقلید که در مسجد اعظم قم در جمع طلاب و روحانیان سخن می گفت، ابراز داشت:‌ دردی که از گذشته در حوزه وجود داشته و امروز هم بعضاً مشاهده می شود، این است که به مسائل سیاسی اسلام کم توجه می شود و باید با این درد مبارزه کرد و آن را از بین برد.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه همه باید حامی و پشتیبان نظام اسلامی باشیم، اظهار داشت: اگر هم در نظام نقص و اشکالی است، این مساله تقصیر ما است که از ابتدا به خوبی نظام را حمایت نکرده ایم.

 

استاد درس خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: اگر از ابتدا حامی و پشتیبان نظام اسلامی بودیم همه چیز درست شده بود، آن وقت می آئیم و گلایه می کنیم که این طور و آن طور است.

 

وی گفت: از قدیم دشمنان به گونه ای دسیسه و توطئه کردند که حوزه و روحانیت به مسائل اسلام نپردازد و تنها رساله عملیه را ببیند.

 

این مرجع تقلید تاکید کرد: علمای بزرگ و شهدا در تقویت نظام اسلامی بسیار زحمت کشیده اند و ما نیز امروز باید رسالت خود را در برابر انقلاب و ولایت فقیه انجام دهیم و لحظه ای نسبت به این امر تردید نکنیم.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه همه باید پشتیبان نظام باشیم و گلایه نکنیم، ابراز داشت: ما باید ابتدا از خود بپرسیم که برای نظام چکار کرده ایم.

 

این مرجع تقلید با اشاره به اهداف فتنه سال گذشته در کشور، گفت: فتنه‌گران به دنبال نابودی حکومت اسلامی و انقلاب و ضربه زدن به ولایت فقیه بودند و متاسفانه بسیاری از ما آن گونه که شایسته و بایسته بود در این میدان وارد نشدیم.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان داشت: از نظام گله نکنیم، از خود گلایه کنیم که برای نظام چکار انجام داده ایم.

 

منبع: خبرگزاری رسا

 

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# احمد ف 1390-01-19 16:04
با همچین حرفی دهان خیلی ها بسته می شود، الیته دیکتاتورها و تفکرغربی ها پرروتر از این حرفها هستند
حاجی من وبم را عوض کردم سر زدی نظر یادت نره
www.hadidemandegar69.blogsky.com
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر