SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

0
0
0
s2sdefault

 

پس از ایراد خطبه های نماز جمعهali دیروز تهران توسط آیت الله جنتی و تحلیل مسائل مرتبط با فتنه و غایله اسراییلی ۲۵ بهمن توسط ایشان، دکتر علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه ای خطاب به ایشان نگاشته است.

به گزارش «تابناک» متن این نامه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالي

جناب آقاي جنتي دامت بركاته

 

با اهدای سلام و آرزوي توفيق براي جناب عالي، در خطبه اخير نماز جمعه تهران فرموديد: «كاري كه قوه قضاييه مي تواند با سران فتنه انجام دهد، اين است كه ارتباط اينها را به كلي از مردم قطع كند، درب خانه آنها بسته شود، رفت و آمد هايشان محدود شود، نتوانند پيام بگيرند و تلفن و اينترنت آنها بايد قطع شود و در خانه بايد زنداني شوند.»

 

به نظر مي رسد، خواست مردم مبني بر محاكمه موثرين در فتنه، منطقي تر و قانوني تر از درخواست جناب عالي است، زيرا همه احكامي كه صادر فرموده ايد فرع بر محاكمه اين افراد است و بدون رسيدگي اتهامات آنها در دادگاه صالح و صدور حكم قانوني قابل اجرا نيست. علت پافشاری مردم بر محاكمه اين افراد اين است كه مادام كه متهم تبديل به مجرم نشده و مجازات براي او معين نگرديده است نمي توان به او تعرض كرد و محدوديت براي وي ايجاد نمود و او را از حقوق شهروندي محروم كرد، والا مجازات مستقيم اين افراد توسط مردم كار آساني است و تا كنون رشد اسلامي مردم ما مانع اين كار بوده است.

 

البته عدالت حكم مي كند كه همه موثرين در فتنه، چه آنها كه ادعاي تقلب كردند و به جاي پيمودن راه قانوني، مردم را به حضور در خيابانها دعوت نمودند و چه كساني كه با اتهام زني هاي خود در مناظره ها و دريدن پرده حرمت ميان مردم و حكومت زمينه فتنه را ايجاد كردند، به طور همزمان محاكمه شوند گر چه اتهاماتشان هم وزن نيست. در اين صورت وجدان جامعه چون شميم خوش عدالت و انصاف به مشامش مي خورد آرام مي گيرد و ريشه فتنه خشك مي شود. اگر اين كار در همان روزها و لااقل ماههاي اول فتنه انجام مي شد غائله ۲۵ بهمن كه ناشي از بي تدبيري و ابزار واقع شدن عاملان آن براي آمريكا و اسرائيل بود پديد نمي آمد. هنوز دير نشده است. هيچ وقت براي اجراي عدالت دير نيست.

 

با تقديم احترام

علي مطهري

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# از تبار انقلاب 1389-12-02 12:12
امیدوارم خداوند ذره ای بصیرت به ایشان عطا کند.
لازم است ایشان مقداری از فرمایشات مقام معظم رهبری را مرور نمایند شاید از کینه شتری دست بردارند .
اجرای عدالت پیش کش شما آقای مطهری .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1389-12-03 11:05
باسلام از شما بعید است جناب آقای مطهری شما فرزندیک علامه هستید نباید اجازه بدهیدمردم دیدشان نسبت به عقاید وافکار پدرتان عوض شود ؟ایا شما ولایت فقیه راقبول دارید؟شما باید حافظ افکار وعقاید پدرتان باشید؟
پست چند روزه دنیا نباید باعث ایجادتغییر در افکار وعقاید انسان گردد؟شما که باسوادید؟شما که جزئ خواص هستید؟نکند گرفتار هوای نفس شوید؟انسان در فتنه ها شناخته می شود؟ایجاد فتنه بوسیله کسانی بود که با اصل نظام مشکل دارند.شما اگاه باشیددست از ... بردارید مردم تهران شما را امین خود قرار داده اند که از این نظام وانقلاب صیانت کنید که پیامبرفرموده من برای شما بهشت را ضمانت می کنم در صورتی که راستگو باشید ،امانت دارباشید،با دست خود کمک به ظالم نکنید؟ایا این حرفها اب به اسیاب دشمن ریختن نیست؟کمک به ظالم کردن نیست؟پس بنگر چطور بهشت برشما واجب شود؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر