SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

0
0
0
s2sdefault

پایگاه صالحات- آيت‌الله مصباح یزدی: بعضي‌ها، خيلي اوقات فکر مي‌کنند به تکليف شرعي خود عمل مي‌کنند، اما عدم آگاهي و بصيرت آن‌ها موجب مي‌شود تا تيشه به ريشه اسلام بزنند.

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني آثار حضرت آيت‌الله مصباح، 113ايشان در ديدار با بسيج دانشجويي که در تاريخ يازدهم اسفندماه 1390 در مؤسسه امام خميني (ره) برگزار شد، ضمن تبريک ميلاد امام حسن عسگري‌عليه‌السلام با اشاره به روايتي از ائمه معصومين، خاطرنشان کرد: در دوران زندگي انسان، لحظاتي وجود دارد که نسيم الهي مي‌وزد، اين لحظه‌ها را بشناسيم و غنيمت شماريم و خود را در معرض اين نسيم‌هاي الهي قرار دهيم.

علامه مصباح با بيان اين‌که ثمره تلاش و کوشش بسياري از انسان‌ها، در حد خوردن و نوشيدن و خانه‌اي براي زندگي، خلاصه مي‌شود، اظهار داشت: اگر يک ساعت انسان براي خدا کاري را انجام دهد و تشويق و توبيخ مردم براي او ملاک نباشد، اين يک ساعت، ارزش و نتيجه‌اي بالاتر از تمام عمر او دارد.

 

ايشان با اشاره به قدمي که امام (ره) در راه انقلاب اسلامي برداشتند، يادآور شد:‌ به برکت قيام امام (ره) و يارانش، خداوند توفيق داد اسلام را بشناسيم، با اهل‌بيت عليهم‌السلام آشنا شويم و بفهميم کار براي خدا چيست، امام (ره)‌ حرکتي در عالم پديد آورد که براي ميلياردها انسان زمينه کار خير فراهم گرديد و از هر کار خيري، بهره‌اي براي ايشان جاري است.

وي با اشاره به موعظه‌اي که امام (ره)‌ در بيشتر اوقات به آن سفارش مي‌فرموند، بيان داشت: امام (ره) آيه "قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ..." را زياد مي‌خواندند و به آن توصيه مي‌کردند و رمز موفقيت و سعادت امام (ره) در همين آيه نهفته است که ايشان ملاک را خداوند قرار دادند و براي او کار مي‌کردند.

عضو خبرگان رهبري خاطرنشان کرد: در اين دوران نسيم الهي جاري شده است و بايد از اين زمان با برکت در جهت بالابردن ارزش‌ها و کسب معرفت تلاش کنيم.

وي اضافه کرد: وقتي انسان در شرايط عادي زندگي مي‌کند، مي‌تواند ارزيابي کند که امروز کار او چقدر ارزش دارد، اما تأتيرش را در آينده نمي‌توان پيش‌بيني کرد.

ايشان افزود: بعضي از قدم‌ها آنقدر ارزش دارد که کسي نمي‌تواند اندازه‌گيري کند. البته عکس اين مسأله نيز صادق است و گاهي انسان کاري انجام مي‌دهد و مي‌داند عقاب دارد اما نمي‌داند چه آثار سوءي خواهد داشت و سال‌ها اثر سوء اين عمل در کارنامه او نوشته خواهد شد.

علامه مصباح تأکيد کرد: اگر کسي روش غلطي را در جامعه برپا کند، گناه هر کس که آن کار را انجام دهد، براي برپا کننده آن عمل نيز نوشته مي‌شود.

ايشان با اشاره به وقايع صدر اسلام، داستان سقيفه را يکي از آن موقعيت‌هاي حساس برشمرد و تصريح کرد: کساني در سقيفه مسير اسلام را تغيير دادند و کاري کردند که بعد از 1400 سال هنوز دودش به چشم مسلمانان مي‌رود و اختلافات امروز، اثر آن بي‌فکري‌ها و دنياخواهي‌هاست و آنها يقينا در گناه تمام اين انحراف‌ها دخيل هستند.

عضو خبرگان رهبري تأکيد کرد:‌ اگر زمام جامعه به دست حضرت علي عليه‌السلام بود، امروز جامعه اسلامي رنگ ديگري داشت.

وي افزود: در تاريخ ايران نيز چنين موقعيت‌هاي حساسي به وجود آمد که مردم در 15 خرداد و 22 بهمن با تبعيت از هدايت‌هاي امام (ره)، از امتحان سربلند بيرون آمدند و حکومت اسلامي برپا شد و شايد آن روزي که مردم اين حرکت را حمايت کردند، نمي‌دانستند چنين برکات عظيمي خواهد داشت و زمينه هدايت ميليون‌ها انسان را فراهم خواهد کرد.

 

ايشان ادامه داد: تنها دورانديشان هستند که مي‌توانند پيش‌بيني کنند و آثار عمل را بسنجند و کساني که اين دورانديشي را دارند، اهل بصيرت هستند.

آيت‌الله مصباح با اشاره به درک ناصحيح و بي‌بصيرتي بعضي افراد، اظهار داشت‌: بعضي‌ها، خيلي اوقات فکر مي‌کنند به تکليف شرعي خود عمل مي‌کنند، اما عدم آگاهي و بصيرت آن‌ها موجب مي‌شود تا تيشه به ريشه اسلام بزنند.

 

ايشان اضافه کرد: انتخابات يکي از موقعيت‌هاي حساس زندگي ماست، اگر بصيرت داشته باشيم و کسي را به مجلس بفرستيم که در مسير تعالي اسلامي و حفظ دستاوردهاي اسلام و انقلاب قدم بردارد، ثوابش در نامه عمل ما مستمر خواهد بود و اگر کسي را انتخاب کنيم که نسبت به اسلام هيچ تعهد والتزامي ندارد، گناهش براي ما ابدي خواهد بود و در هر قدمي که بر خلاف اسلام برمي‌دارد، دخيل خواهيم بود.

وي افزود: در اولين دوره رياست جمهوري، بني‌صدر از دفاتر بعضي از علما و يکي از نزديکان بيت امام (ره) مورد حمايت بود، بني‌صدر که نماينده ليبراليسم در ايران بود درست مخالف خط امام (ره)‌ حرکت مي‌کرد و با نام امام و انقلاب در مسير نابودي اسلام حرکت مي‌کرد. جامعه به او رأي داد، اما اين رأي از روي بصيرت نبود، و کساني که رأي دادند نمي‌دانستند که حتي ممکن است در خون بهشتي‌ها شريک باشند.

علامه مصباح بيان داشت: امتحانات روز به روز تغيير مي‌کند، صحنه‌ها عوض مي‌شود، بايد از خدا بخواهيم به ما بصيرت دهد تا بفهميم چه کاري انجام مي‌دهيم.

 

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# اصیل زاده 1392-05-16 00:17
خداوند بر توفیقات حضرت آیه اله مصباح بیفزاید که به انسانها بصیرت میدهد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شهدای گمنام 1391-02-08 20:03
باسلام جشنواره ملی وبلاگ نویسی مبارزان سایبری ولایت
شماهم باشرکت دراین جشنواره سنگری بشویددربرابردشم نان ولایت
برای اطلاعات بیشتربه وبلاگ شهدای گمنام مراجعه فرمایید.
منتظرحضورشمادرجشنواره ملی وبلاگ نویسی مبارزان سایبری هستیم
باتشکر:دبیرخانه جشنواره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر

آخرین مطالب سایت

پر بازدید ترين مطالب