SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

0
0
0
s2sdefault

پایگاه صالحات – اگر ظهور حضرت نزدیک باشد، باید هر کس خود را برای آن روز مهیّا سازد، از جمله این که از گناهان توبه کند. همین توبه باعث می شود که این همه بلاهایی که بر سر شیعه آمده است، که واقعاً بی سابقه است، و بلاهای دیگری که تا قبل از ظهور آن حضرت می آید، از سر شیعه رفع و دفع گردد.  

از بیانات مرحوم آیت الله بهجت (قدس سره)Bahjat-3

ما امام زمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف را خانه نشین کرده ایم!

عِرق ایمانی ما کجا و منزلت ایمانی امام زمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف کجا؟! اگر ما در نزد او کافر به حساب نیاییم! چرا دستش را بسته ایم و خانه نشینش کرده ایم و اجازه نمی دهیم خود را نشان دهد؟! آن آقا گفت: چرا برای تعجیل فرج دعا می کنید؟ آیا می خواهید بیاید و او را هم بکشید؟! برای این که مزاحم خط و مرام و ... شما خواهد بود. آنان که سایر ائمه علیهم السلام را کشتند دیوانه که نبودند، بلکه سبب آن بی دینی بود، آیا الان دیگر آن طور نیست؟!

 

مهم تر از دعا برای تعجیل فرج

مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی عجل اللّه تعالی فرجه الشریف، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار آن حضرت تا ظهور او می باشد؛ زیرا مردن، تنها قطع حیاتِ دنیای چند روزه فانی است؛ اما بیرون رفتن از عقیده صحیح، موجب هلاکت ابدی از حیات جاوید آخرت و خلود در جهنّم است، لذا حضرت امیر علیه السلام در لیلةُ المبیت از رسول اکرم صلّی اللّه علیه وآله می پرسد: «أفی سلامة من دینی؟»، آیا دین من سالم خواهد بود؟ یعنی از استقامت در دین و ثبات ایمان و عقیده تا مرز شهادت را که از خود شهادت بالاتر است، از آن حضرت سؤال می کند.

این دعا خیلی عالی است که دستور داده شده است در زمان غیبت خوانده شود، که: «یا اللّه یا رحمان یا رحیم! یا مقلب القلوب، ثبت قلبی علی دینک.»، بحارالانوار/52/148؛ ای خدا، ای رحمت گستر، ای مهربان، ای گرداننده دل ها، دل مرا بر دینت ثابت و استوار بدار.

 

نحوه دعا کردن برای فرج و شرایط و موانع آن

دوستان آن حضرت عجل اللّه تعالی فرجه الشریف باید دو مطلب مهم را رعایت کنند:

یکی این که، در شداید برای فرج دعا کنند، که خود همین مژده ای است برای این که شداید به فرج متصل است.

دیگر این که، دعا کنند که ظهور آن حضرت برای اهل ایمان، همراه با عافیت باشد، و تا وقت ظهور با وجود بلاها و شداید، ثابت قدم و استوار در دین و عامل به تکلیف باشند؛ زیرا ما هیچ ندیده و نخوانده بودیم که بین برادرها، هشت سال جنگ ادامه پیدا کند، آن هم چه جنگی! بر سرشان در خانه ها آتش، بمب و موشک ببارد حتی برای آن ها که به جنگ نرفته و در جبهه حاضر نشده اند.

خدا کند ظهور آن حضرت زود و قریب، و با عافیت اهل ایمان همراه باشد!

«واجعل لنا فی ذلک الخیرة والعافیة»، مشابه این جمله در دعای روز غدیر آمده است.

خدایا! این [ظهور] را برای ما مایه خیر و عافیت بگردان.

زیرا ما ایمان میثم تمار، یکی از شیعیان و خواص حضرت علی علیه السلام که در راه آن حضرت به دار آویخته شد و دست و پا و زبان او را قطع نمودند، را نداریم که هر چه بلا شدیدتر می شد، ایمانش قوی تر می شد! با ضعف ایمانی که ما داریم، از کجا می دانیم که در بلاها و ابتلائات و شداید ثابت قدم خواهیم ماند، از کجا می دانیم قلباً هم از دین خارج نخواهیم شد. برای بسیاری از مردم، در اثر سختی ها و مشکلات و بلاها، تردید و شک حاصل می شود، و توقع دارند که مثلاً الان باید وقت ظهور آن حضرت عجل اللّه تعالی فرجه الشریف باشد و چرا ظاهر نمی گردد و... .

 

با توبه از گناهان، خود را برای ظهور حضرت حجّت عجل اللّه تعالی فرجه الشریف آماده کنیم!

اگر ظهور حضرت حجّت عجل اللّه تعالی فرجه الشریف نزدیک باشد، باید هر کس خود را برای آن روز مهیّا سازد، از جمله این که از گناهان توبه کند. همین توبه باعث می شود که این همه بلاهایی که بر سر شیعه آمده است، که واقعاً بی سابقه است، و بلاهای دیگری که تا قبل از ظهور آن حضرت می آید، از سر شیعه رفع و دفع گردد.

 

منبع:

1- پایگاه حوزه به نقل از هفته نامه افق حوزه (به صاحب امتیازی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم): ویژه نامه اولین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت (قدس سره)

2- سایت آیت الله بهجت (ره)

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# mostafra 1392-01-01 19:25
امیدوارم خداوند مرا یاری کند تادیگر گناهی مرتکب نشوم ان شالله اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مسعود 1391-11-13 18:29
سلام به مولایم و امامم حضرت مهدی(عج) و سلام به یارش آیت الله بهجت فومنی(ره)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی میاندهی 1391-05-05 11:44
با سلام و صلوات بر روح پر فتوح آیت الله بهجت.واقعاً حق همین است که فرمود.13 معصوم پاک ظرف 250 یا 260 سال بشهادت رسیدن بخاطر عدم درک حقیقت توسط مسلمانان -عدم ثبات قدم در دین ودر واقع عدم بصیرت.در حالی که اولیای خدا مثل بعضی پیامبران سلف میتوانستند عمر طولانی داشته باشند.با این حال بهترین دعا بنظر من این است که خدا ما را آماده و مستعد ظهور گرداند و آن ثابت قدم بودن در دین خدا است.آمین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زهرا 1391-04-27 14:57
من آرزو دارم که بتونم از همه گناهانم توبه کنم البته در محیط خوب حوزه بیام و فقط به دین فکر کنم نه چیزه دیگه ای و فقط به اینکه ای کاش بتونم از گناهانم که بیشتر یعنی 80 درصدش به خودم ظلم کردم توبه کنم ای خدا یعنی می شه خدایا به نازنین پسر معصوم حضرت نرجس خاتون سلام الله علیه قسم دوس دارم تو بخوای که من در همین ماه رمضان از همه گناهانم توبه واقعی کنم خدایا تو بخواه یا الله. ان شا الله.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# الهام 1391-04-20 06:46
سلام.
از همه عزیزان التماس دعا دارم. و از خداوند منان می خواهم که همه مسلمان جهان را عافبت به خیر گرداند و آنی و کمتر از آنی ما را به حال خویش رها نکند و به ما ثبات قدم در راه دین عطا کند .
الهی آمین.
خدا خودت به فریادمان برس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر

آخرین مطالب سایت

پر بازدید ترين مطالب