SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

×

خطا

There was a problem loading image Bahaedinei2.jpg in mod_featcats
0
0
0
s2sdefault

پایگاه صالحات-سالک الی الله آیت الله حاج شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی Nokhodakiدر حرم امام رضا (ع) خطاب به امام خمینی: چه اصراری دارید چیزی را که ممکن است موجب خسران شود، یاد بگیرید؟ اما من چیزی را به شما یاد می‌دهم که برایتان خسارتی ندارد و محتاج دیگران هم نمی‌شوید

 

روایت اول:

(به نقل از فرزندآیت الله موسی شبیری زنجانی)

خبرنگار البرز می‌گوید : مطلبی را درباره منزلت و جایگاه آیه سوم سوره طلاق " ویرزقه من حیث لایحتسب ومن یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بلغ امره قد جعل الله لک شی قدرا" با یکی از روحانیون سرشناس تهران  بحث می‌کردیم و چون در تاکید بر قرائت این آیه به همراه بخشی از آیه دوم همین سوره تردید وجود داشت از ایشان خواستیم در سفر امسال حج از علمای حاضر در این خصوص سوال نمایند.

ایشان پس از بازگشت از سفر در همین خصوص می‌گوید: با فرزندآیت الله موسی شبیری زنجانی این مطلب را در میان گذاشتیم و مطلبی که در خصوص دیدار ایشان و شیخ حسنعلی نخودکی مطرح بود را مورد سوال قرار دادیم .ایشان در تماس تلفنی با این مرجع تقلید اصل ماجرا را جویا شده و به شرح ذیل بیان می‌کنند.

مطلب مذکور در نشریه زائر منتشر و در اختیار حجاج بیت الله الحرام قرار می‌گیرد و از آنجا که دارای اهمیت خاصی از جهات نمایش اوج عرفان این شیخ فاضل ،صداقت امام خمینی (ره)در کلام و ...می‌باشد بر آن دیدیم تا با انتشار آن در ترویج آن قدمی برداشته باشیم .

شرح ماجرا به نقل از فرزند آیت الله شبیری زنجانی از زبان پدر بزرگوارشان این‌گونه نقل می‌شود که :shobeiri

در سفری که امام خمینی(ره) و پدرم برای زیارت به مشهد مقدس رفته بودند امام در صحن حرم امام رضا (ع) با سالک الی الله حاج حسنعلی نخودکی مواجه می‌شوند. امام امت (ره) که در آن زمان شاید در حدود سی الی چهل سال بیشتر نداشت وقت را غنیمت می شمارد و به ایشان می‌گوید با شما سخنی دارم.حاج حسنعلی نخودکی می‌گوید: من در حال انجام اعمال هستم، شما در بقعه حر عاملی (ره) بمانید من خودم پیش شما می‌آیم. بعد از مدتی حاج حسنعلی می‌آید و می‌گوید چه کار دارید؟

امام (ره) خطاب به ایشان رو به گنبد و بارگاه امام رضا (علیه‌السلام) کرد و گفت: تو را به این امام رضا، اگر (علم) کیمیاداری به ما هم بده؟

حاج حسنعلی نخودکی انکار به داشتن علم (کیمیا) نکرد بلکه به امام (ره) فرمودند:اگر ما «کیمیا» به شما بدهیم و شما تمام کوه و در و دشت را طلا کردید آیا قول می‌دهید که به جا استفاده کنید و آن را حفظ کنید و در هر جایی به کار نبرید؟

امام خمینی (ره) که از همان ایام جوانی صداقت از وجودشان می‌بارید، سر به زیر انداختند و با تفکری به ایشان گفتند: نه نمی‌توانم چنین قولی به شما بدهم.

حاج حسنعلی نخودکی که این را از امام (ره) شنید روبه ایشان کرد و فرمود: حالا که نمی‌توانید «کیمیا» را حفظ کنید من بهتر از کیمیا را به شما یاد می‌دهم و آن این که:

بعد از نمازهای واجب یک بار آیه الکرسی را تا «هو العلی العظیم» می‌خوانی.

و بعد تسبیحات فاطمه زهرا سلام الله علیها را می‌گویی.

و بعد سه بار سوره توحید «قل هو الله احد» را می‌خوانی.

و بعد سه بار صلوات می‌گویی: اللهم صل علی محمد و آل محمد

و بعد سه بار آیه مبارکه: وَمَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَمَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا ؛

(سوره طلاق آیه 2 و 3) (هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد، و هرکس بر خداوند توکل کند کفایت امرش را می‌کند، خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند، و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است.)

را می‌خوانی که این از کیمیا برایت بهتر است.

 

روایت دوم:

آیت‌الله سید جعفر شبیری زنجانی:shobeiri2

امام و مرحوم ابوی بالا سر حضرت امام رضا علیه‌السلام، آشیخ حسنعلی را می‌بینند. می‌آیند که با ایشان صحبت کنند، ایشان زیارت می‌خواندند و اشاره می‌کنند بروید جلوی مدرسه حاج ملا جعفر، زیارت را که خواندم، به آنجا می‌آیم.

به آنجا می‌آیند و ظاهراً امام به ایشان می‌گویند: «شما را به این حضرت رضا علیه‌السلام قسم می‌دهیم که علم کیمیا را به ما یاد بدهید».

ایشان می‌گویند: «اگر همه کوه‌های عالم را طلا کنید، آیا اطمینان دارید که از آنها سوء استفاده‌ای نشود؟»

امام می‌گویند: «نه، اطمینان نداریم.»

می‌گویند: «پس چه اصراری دارید چیزی را که ممکن است موجب خسران شود، یاد بگیرید؟ اما من چیزی را به شما یاد می‌دهم که برایتان خسارتی ندارد و محتاج دیگران هم نمی‌شوید».

این را نشنیده بودم، بعداً از اخوی بزرگ حاج آقا موسی شنیدم و کاملش را برایم بیان کردند.

ایشان می‌گویند آشیخ می‌گفتند اول آیة‌الکرسی می‌خوانید، بعد تسبیحات حضرت زهرا«سلام الله علیها»، بعد سه تا قل هو الله و سه صلوات و سه مرتبه « وَمَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَمَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا » ( سوره طلاق، آیات 2 و 3).

پدرم می‌فرمودند بعد از آن دیگر هیچ وقت محتاج نشدم.

 

روایت سوم:

(به نقل از آیت الله بهجت ره)Ayat-Allah-Bahjat

آیت الله محمدی ری شهری: در تاریخ 19/3/1383 (۲۵ شوال ۱۴۲۵ ) خدمت مرحوم آیت الله بهجت رسیدم. حال ایشان بهتر از ملاقات قبلی بود. فرزند ایشان گفت که ماه رمضان را روزه گرفته‌اند.

در مورد دیدار امام خمینی با شیخ حسنعلی نخودکی در جوانی و دستور العمل ایشان به امام – که بعد از هر نماز، سه بار سوره توحید و سه بار صلوات و سه بار آیه «و من یتق الله ...» را قرائت کند – پرسیدم.

پاسخ دادند : «ایشان با سید احمد زنجانی، پیش آقای شیخ حسنعلی نخودکی می‌روند و از او علم کیمیا می‌خواهند. ایشان جواب می‌دهد که : آیا متعهد می‌شوید که آن را در غیر آنچه مرضی خداوند متعال است، مصرف نکنید؟

هیچ یک، متعهد نمی‌شوند. بعد می‌گوید : چیزی می‌دهم که بهتر از کیمیا باشد. و آن دستور العمل را می‌دهد».

آیت الله بهجت، ترتیب اذکار را دقیق به یاد نداشتند؛ ولی فرمودند : «در بحار هست؛ اما مرحوم نخودکی، بخشی از آن را اخذ کرده است».

آیت الله بهجت اضافه کردند :

«شاید اگر آقای خمینی به آقای نخودکی می‌گفتند که کیمیا را با استخاره مصرف کنیم، به آنان می‌داد».

شیخ حسنعلی به امام فرموده بود که این دستورالعمل برای انجام شدن هر خواسته‌ای، مناسب است.

 

روایت چهارم:

(به نقل از آیت الله شهید حاج آقا مصطفی خمینی ره)Mostafa

این جانب (آیت الله محمدی ری شهری) قبلاً از برادر بزرگوارم حجت الاسلام و المسلمین آقای علی اکبر الهی خراسانی شنیده بودم که با یک واسطه از آیة الله حاج آقا مصطفی خمینی نقل کردند که :

امام خمینی در جوانی همراه با یکی از رفقایش در مشهد با شیخ حسنعلی نخودکی، ملاقاتی داشته و از ایشان تقاضایی نموده است. آقای نخودکی هم به ایشان گفته : پس از هر نماز واجب، سه مرتبه سوره توحید را بخوان و سه بار صلوات بفرست و سه بار آیه «و من یتق الله یجعل له مخرجا» و یرزقه من حیث لا یحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بلغ امره قد جعل الله لکل شیء قدرا «را قرائت کن.».

امام فرموده بوده که : رفیق ما به صورت منقطع به این توصیه عمل کرد؛ ولی من از آن موقع تاکنون، آن‌را ادامه داده‌ام و هر چه دارم، از آن دارم.

البته در نقل از حاج آقا مصطفی، رفیق همراه امام، سید محمد صادق لواسانی گزارش شده؛ اما نقل صحیح، همان است که آیت الله بهجت فرموده‌اند.

 

روایت پنجم:

(به نقل از آیت الله حاج آقا موسی شبیری زنجانی)shobeiri

آیت الله محمدی ری شهری: همچنین در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۸، تلفنی از حضرت آیت الله حاج آقا موسی شبیری زنجانی جریان درخواست امام و مرحوم شیخ حسنعلی در حرم حضرت رضا «علیه‌السلام» را پرسیدم. ایشان فرمود :

«خودم این جریان را از پدرم (آیت الله سید احمد زنجانی) نشنیده‌ام؛ ولی طلبه‌ای به نام سید صادق ... نقل کرد که : خوابی دیدم و به نماز پدرتان رفتم. دیدم که بر سر قبر قطب راوندی، برای ایشان فاتحه می‌خواند. به ایشان گفتم : شنیده‌ام کیمیا دارید؟ فرمود : بیا برویم صبحانه منزل! با هم رفتیم. بعد برایم تعریف کردند که یک سال با آقای خمینی، در مشهد بودیم. حرم، مشرف شدیم. شیخ حسنعلی هم مشغول بود و از روی مفاتیح _ که گویا تازه چاپ شده بود _ زیارت می خوند. ایشان (آیت الله خمینی) به او گفت : تو را به این حضرت، حاجتی دارم. شیخ گفت : سید بگذار زیارت کنم. بعد... قرار شد سر قبر شیخ حر عاملی با هم صحبت کنیم. شیخ وقتی زیارتش تمام شد، آمد.».

خواسته آیت الله خمینی گویا کیمیا بوده است. شیخ پرسید : اگر علم کیمیا داشتید و قدرت این را داشتید که کوه‌های دنیا را طلا کنید، مطمئن هستید که از این علم، سوء استفاده نمی‌شود؟ ایشان جواب دادند : نه.

ایشان فرمود:

اگر مطمئن نیستید، من چیزی را می‌گویم که {دیگر } مشکل مالی نداشته باشید و خطر هم نداشته باشد:

بعد از هر نماز، سه بار «قل هو الله احد» را بخوانید. بعد، سه بار صلوات و سه بار آیه «و من یتق الله» تا «قد جعل الله لکل شیء قدرا» را تلاوت کنید.

حاج آقا موسی اضافه کردند که :

پس از این جریان، یک وقت پدرم این جریان را برای کسی نقل می‌کرد که من، آخرهای آن را از ایشان شنیدم.

 

روایت ششم:

(به نقل از آقای مقدادی (ره) فرزند مرحوم نخودکی)Meghdadi

آیت الله محمدی ری شهری: یک نکته هم اضافه می‌کنم که از پسر شیخ نخودکی، آقای مقدادی (حاج شیخ علی مقدادی اصفهانی- متوفای ۱۳۸۸/۱۲/۲۷) با واسطه شنیدم که قبل از سوره توحید، آیة الکرسی را اضافه کنند و گفتند که این مطالب در روایتی آمده است.

اگر چه برخی، این اضافه را از فرزند مرحوم نخودکی نقل کرده‌اند، ولی آقا (آیت الله بهجت)، فرمود : «به گمانم او در شرحی که برای پدرش نوشته، این اضافات را نیاورده است» و مقصودشان کتاب نشان از بی نشان‌ها بود.


تایپ مطالب نقل شده از کتاب زمزم عرفان توسط عباس- پایگاه صالحات

منابع :

روایت اول: سایت خبری تحلیلی البرز

روایت دوم: سایت رجانیوز به نقل از مجله پاسدار اسلام - مصاحبه حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان با آیت‌الله سید جعفر شبیری زنجانی

روایت سوم، چهارم، پنجم و ششم: کتاب زمزم عرفان، نوشته آیت الله محمدی ری شهری

.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# احمد عبد الله زاده 1392-06-10 13:09
ما از آموزه های حضرت امام خمینی ( ره ) آموخته ایم که باید همیشه پشتیبان ولایت فقیه بالشیم وهمچنین امریکا انگلیس و اسرائیل دشمنان درجه یک اسلام و مسلمین هستند و هرکس با هر شان و منزلتی با آنان همکاری کند خائن به اسلام و قرآن و خون شهدا و از دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شود .
لذا ما فتنه گران افراطی سال 88 را که به رهبری امریکا انگلیس و اسرائیل ، فتنه بزرگ علیه نظام مقدس و ولایت فقیه را در داخل کشور اداره کردند از دشمنان امت اسلامی میدانیم وخواهان محاکمه و مجازات آنان هستیم .
از فرزندان و نوادگان حضرت امام خمینی ( ره ) نیز می خواهیم راه و رسم حضرت امام ( ره ) را بپیمایند واز فتنه گران تبری بجویند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# كورش 1392-04-13 10:59
باتشكر از مطالب ستودنى شما واقعا نظرات دوستان كم از مطالب شما ندارد دست مريزاد به همه اميدوارم همگى حاجت روا شويد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ناشناس 1392-04-13 08:00
خدا خیرتون بده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زهرا 1392-03-16 19:40
منکه هرچی ازخدا خاستم بهم داده جز ی خاسته که به هر در میزنم نمیشه توروخدا نگید صلاح نیست که اصلا قبول ندارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# الی 1392-05-26 23:38
اتفاقا چرا چون من چندین بار چیزی رو خواستم حتی این آخری نزدیک شش هفت ماه فقط دعا و نماز و توسل اما نا امید نشدم تا اینکه چیزی بهتر از اون چیزی رو که من از خدا میخواستم داد پس توهم ازش بخواه صلاح دنیا و آخرتت رو نصیبت کنه مطوئن باش اگه نده یه روزی یه جائی بهترش رو میده که چندین سال بعد دوزاریت میافته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1392-02-21 01:53
چند وقت پیش توفیق این را پیدا کردم که آیت الله حجت هاشمی خراسانی را به صورت اتفاقی زیارت کنم از دوستی که با ایشان بود شنیدم که نوه آیت الله نخودکی هستند
در اینترنت در رابطه با ایشان و آیت الله نخودکی تحقیق کردم
تعجب نکنید (من از مسایل تقریبا چیزی نیمی دانستم)ولی پس از آن در زندگی من و شرایط روحی بدی که داشتم کاملا شرایط خوبی ایجاد شده است و در ضمن این ذکر را هم دارم بعد از نماز می خوانم.خداوند همه جوانان این مملکت را عاقبت به خیر گرداند.این دعایست که آن بزرگوار در حق من جوانان فرمودند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عصر ظهور امام زمان ع 1392-01-14 17:54
سلام همرزم بزرگوار, مدیریت محترم پایگاه صالحات

آیا تابحال شنیده اید که شعار پرچم امام زمان (ع) هنگام ظهور «اَلبَیعتُ ِلله» است؟

این سوالی است که متأسفانه افراد کمی به آن پاسخ مثبت می دهند؛ علیرغم اینکه در روایات متعددی به این مسئله اشاره شده است. شاید برخی اشعار در مداحی های عزیزان, این شعار را تغییر داده, یا شاید هم کم کاری مبلغین در این امر موثر بوده است.

امروز سعی ما بر این است که روایات مهجور مانده در این خصوص را احیا کنیم و برای این امر, به یاری شما زحمتکشان این عرصه نیازمندیم.

در پست زیر برخی روایات مربوط به آن را به همراه منابع و مراجع آن آورده ایم:

www.albeyatolellah.ir/post/2

تمام درخواست ما اینست که پرچم اَلبَیعتُ ِلله را, که کد آن به دو صورت معمولی و گوشه نما در سایت ما آمده, در سایت شریف خودتان قرار دهید. برای شما آرزومندیم که ان شاء الله, نام شریف تان به زودی در زمره پرچمداران امام زمان (عج) ثبت شود.

خواهشمندم در صورت تایید درخواست, به بنده هم اعلام بفرمایید تا با افتخار لوگوی شما درج شود

من خادم تمامی زحمتکشان مهدی فاطمه (س) ام

یا مهدی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مبشرات ظهور امام زمان ع 1392-01-14 17:53
همرزمان عزیز

ظهور نزدیک است انشاالله و این به کلام بسیاری از بزرگان از علاما و فضلای اسلام و دیگر مذاهب آمده است در سایت مبشرات ظهور بانک جامعلی از بشارتهای ظهور منجی موعود در اسلام و دریگر ادیان را آورده ایم. در انتظار شماییم برای مطالعه و توسعه آن

www.mobasherat.ir

یا مهدی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجتبی پیشوائی 1392-01-08 07:37
من دو سال پیش این مطلب را در همین سایت دیدم و قلبا مجذوب شدم . برای خیلی ها ارسال کردم . یک ماه پیش دیدم که از صدا سیما هم پخش کردند . من در این دو سال ، همواره بعد از نمازم میخوانم و آثار بسیار بسیار خوب و اعجاب انگیزی دیدم. خانواده ام هم به این اذکار ایمان پیدا کرده اند .
از متولی نشر این ذکر بسیار ممنونم .و امروز هم یکی از اقوام از من خواست که تصمیم گرفتم مطلبی بنویسم و برای دیگران هم دوباره ارسال کنم
وقتی معنی و تفسیر آیه ومن یتق اله ... را مطالعه میکردم ، بخودم گفتم اینقدر خداوند متعال راه را بر ما روشن گردانیده ،اما ما به کجا میرویم . در خانه که را در میزنیم . هر چه هست ، در خانه خداست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1391-12-29 18:19
در پاسخ به آقا امیر که نوشته بودند: «با سلام؛ با توجه به اينكه اختلاف جزيي در روايات وجود دارد، لطفا روايت درست تر را معين فرماييد، با تشكر» به استحضار عموم خوانندگان سایت فهم خود را از این دستورالعمل می رسانم. امیدوارم اصلاح فرمایید.
اولاً شاید یک و یا دو سال باشد که این دستور را عمل می کنم و هیچوقت از نظر مالی درمانده نشده ام. البته کلید این دستور العمل التزام به تقواست. البته تا حد ممکن و استغفار و توبه در مواقعی که انسان از خط تقوا به دلیل غفلت و یا تشخیص نادست مصادیق بیرون می افتد و الا جزای شرط که تفضل الهی به معنی رفع فقر باشد، نباید انتظار داشت که تحقق یابد.
ثانیاً به نظرم این دستور نسبتاً مطول مانند زر ورقی می ماند که تسبیحات حضرت زهرا (ع) را در آن پیچیده اند. گرچه در یک روایت در باره این دستور العمل با قدری شگفتی ذکری از بیان تسبحات فوق به میان نیامده است.
علت گمان به محوریت تسبیحات در دستورالعمل این است که تسبیحات فوق مواد خام طواف خانه خدا را در خود مستتر دارد.
در روایتی نقل شده است که از امام صادق (ع) می پرسند که چرا خانه خدا چهارگوش است. ایشان می فرمایند چون این خانه موازی خانه ای در بیت المعمور است که آن نیز چارگوش است. سائل می پرسد که چرا آن خانه چارگوش است. ایشان در پاسخ می فرمایند چون آن خانه محاذی عرش الهی است و عرش الهی بر چهار مفهوم الله اکبر، الحمدلله، سبحان الله و لا اله الا الله مستقر است.
حال اگر برگردیم به طواف دور خانه خدا و از یک نقطه ثابت که معمولاً طواف از آنجا شروع می شود و مسلمانان با ذکرالله اکبر از آنجا طواف خود را شروع می نمایند، با پیمودن سه گوشه دیگر خانه خدا، باز به همان نقطه اولیه برمی گردیم.
حال اگر به ساختار تسبیحات حضرت زهرا (ع) توجه نمائیم، درمی یابیم که مشتمل بر 34 بار ذکر الله اکبر، 33 بار الحمدلله و 33 بار سبحان الله است. حال اگر ذکر سی و چهارم در الله اکبر را نائب مناب ذکر لااله الا الله بدانیم، در آن صورت همه اذکار فوق سی و سه تایی خواهند شد و این به معنای آن است که تسبیحات حضرت زهرا (ع) مانند یک دوره یازده تایی از طواف مجازی به دور خانه خداست که در هر بار از این یازده طواف آدمی از مفاهیم الله اکبر، الحمدلله و سبحان الله عبور می کند.
به این ترتیب شاید بتوان گفت دستور شیخ در واقع در زر ورق پوشانیدن تسبیحات حضرت زهرا (ع) باشد که صواب آن با هزار رکعت نماز برابر شمرده شده است. ماده این زر ورق، آیت الکرسی، توحید، صلوات و بالاخره دو آیه از سوره طلاق است که از و من یتق الله شروع می شود.
از این تبیین تخمینی که امید است خوانندگان مطلع در باره روایی آن با استناد به اخبار صحیح به اظهارنظر بپردازند، بار دیگر به اهمیت تقوا پی می بریم و گویی بدون رعایت تقوا هیچ اثری بر این اکسیر اعظم مترتب نباشد و ارکان تقوا به نظر می رسد اجتناب از حرام جنسی از مرتبه اخف تا اشد و نیز اجتناب از حرام مالی باشد. گویی بقیه دستورات تقوا بر گرد این دو ستون در حال نوسان و طوافند. التماس دعا. [/size][/color]
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نیکسا سلطانی 1391-12-21 23:09
بسمه تعالی و شانه تقدس

تمامی اذکار ذکر شده از سوی علما و بزرگان دین که با سختی و تلاش و ریاضت های فراوانی کسب شده است بسیار عالی و مجرب وکاری است و اثر ان مترتبب است به خلوص نیت و خود شخص ونظر باری تعالی بر مصلحت ان بر بندگان میفرمایند الدعا یرد القضاء و لو ابرم ابراما / دعا خوب و ضروری و لازمه امورات زندگی فردی است ولی در انجام آن نباید اصرار ورزید باشد تمامی دعاها و ادعیه مورد مرضی حضرت حق واقع گردد والسلام علی من التبع الهدی و اتقی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-12-16 08:37
واقعاازتون ممنونم خدا خیرتون بده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مصطفي رضائي 1391-11-25 10:23
خداوند خير دنيا وآخرت دهد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زهرا 1391-11-24 23:08
یا قاضی الخاجات .سلام.من برای مورد خاصی (کاملا شرعی)خیلی دعا میکنم چون بازدارنده من از بسیاری از گناهان هست ولی هنوز خداوند متعال برآورده نکرده اند من از شما مومنین خواهش میکنم در دعا هاتون من حقیر را که همنام با نام مقدس حضرت زهرا هستم رو از دعای خیرتون بی نصیب نذارید. التماس دعا. متشکرم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1391-12-24 11:26
خدايا بحق فاطمه زهرا هر آنچه خير و صلاحت هست نصيب اين خواهرم بفرما و سال جديد سال سلامتي و سعادت و موفقيت و براورده شدن دعايش باشد انشالله . در پناه خدا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عارف حیدری 1391-11-18 11:26
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام وصلوات بر حضرت محمد ص وآل طاهرینش
هرعلمی عالم ومتخصصی دارد که درامورات بایدبه آنهامراجعه کرد دردین وشریعت نیزباید به علماء دین مراجعه کرد والا گمراهی درپی خواهد داشت
فردا که زوال شش جهت خواهدبودقدرتوبه قدرمعرفت خواهدبود
درحسن صفت کوش که درروزجزاحشرتوبص ورت صفت خواهدبود
ومن الله توفیق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1392-01-08 21:50
احسنت خدا خیر دهد به شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عباس حیدری 1391-11-16 08:25
بسم الله الرحمن الرحیم بهترین راه شناخت وکسب معرفت الله توسل جستن به اولیاالله واوصیای واقعی هستند که راه راست ورسیدن به خدا را میدانند

آنکه اوبنیاد این عالم نهاد هرکسی راآنچه لایق بودداد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-11-15 21:21
دستتان درد نکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زهرا 1391-11-07 10:07
سلام
یکی دو هفته ای هست که شروع کردم و امید دارم که انشاالله برای حاجت خاصی که دارم نتیجه بگیرم
ممنون و التماس دعا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نیکسا سلطانی 1391-10-25 16:37
بسمه تعالی و شانه تقدس
اذا مات لعالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شی
با سلام و تحیت ودرود به روح پاک و ملکوتی امام فقید و عظیم الشان و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی قدس السره الشریف و تمامی علما و فقهای دین و هادیان بشریت در راهنمایی انسان در رسیدن به کمال و شناخت و خود شناسی که حضرت علی ع میفرمایند من عرف نفس فقد عرف ربه و اعرفه النفس انفع المعارف
اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

خبرنگار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مرضیه 1391-10-25 01:14
سلام دوستان

من خود شخصا برای نیت خاص تجربه کردم بسیار مفید است...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ملتمس دعا 1391-10-24 12:52
با سلام بر پیامبر و آل پاکش و همه شما مومنان بنده از این حالات خودم خسته شدم گاهی توبه می کنم و به خدا نزدیک می شوم و تصمیم می گیرم انسان مخلصی باشم اما باز به غفلت دچار می شوم خدا تمام امکانات خدمت به اسلام را به بهترین شکل در اختیارم قرار داده اما همین غفلت موجب تنبلی و به بطالت گذراندن عمر جوانی ام می شود دوست دارم به اسلام و مسلمین تا مرز شهادت کمک کنم اما افتان و خیزانم دانشجوی ارشد اقتصاد دانشگاه شیراز هستم و کلی ایده برای رفع مشکلات در ذهن دارم اما غافلم و مشغول گناه دعا کنید خدا دستم را در دست استاد اول و آخرم امام زمان عجل الله قرار دهد دعا کنید برای همه جوانان دعا کنید ه مچنین برای بنده حقیر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پریسا 1391-10-22 22:40
با سلام و تشکر از ذکر روایات متعدد. من شخصا عمل کردم به این دستورالعمل ایمان دارم.
امیدوارم که همه مسلمانان استفاده کنند و تاثیرات ان را ببینند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دردمند 1391-10-20 22:35
سلام
ستودنی هستید
ازاینکه که درمستندبودن نقل اینقدر وسواس به خرج دادید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ناشناس 1391-10-19 14:26
وقتی خواستم به سایتتون مراجعه کنم دیدم صفحه لب تاپ پر شد از سایتها وب سایت هائی که تیتر کرده بودند :دروغی دیگر از سایت صالحات،دروغ به نام امام از سایت صالحات و ...
واقعا یا جواب بدید یا مثل همین دستور مرحوم نخودکی مستند و واقا استناد قوی بیارید که نتونن حرفی بزنن.
خدا قوت اجرکم عندالله
عاقبتتون ختم به شهادت در رکاب امام زمان انشاالله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1392-06-14 15:15
سلام.هرچیزی را نمی توان جواب داد دوست عزیز.
بعد از ضربت خوردن امیرالمو منین در مسجدگفتند:
مگر علی نماز هم می خواند؟؟؟؟؟
جواب بعضی نا آگاهان فقط سکوت است وسکوت است وسکوت!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1391-09-19 02:29
خدا خیرتان بدهد جانم فدای اقا امام حسین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# یک بنده 1391-09-18 22:30
خیلی ممنون استفاده کردیم یاعلی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بهمن 1391-09-17 11:50
سلام
خدا خيرتون بده
بنده حقير هم قبلا استفاده كردم و نتيجه گرفتم
هر چند من كاملشو بلد نبودم و فقط بعد از نماز تسبيحات حضرت زهرا (س) رو ميگفتم و بعد از سه بار صلوات سه بار آيه «و من یتق الله ...» و بعد بازم سه بار صلوات
البته معتقدم هر چه خالصانه تر و هرچه پاك تراز معصيت و گناه اين ذكر خونده بشه نتيجه بهتري خواهد داشت

من الله توفيق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1391-09-12 19:49
با سلام خیلی دوست داشتم تصویر ایت الله نخودکی را ببینم من به این خیلی اعتقاد دارم شما هم امتحان کنید به امید نصرت تمام شیعیان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-08-28 11:02
مطالب عالی بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امير 1391-08-27 07:30
با سلام؛ با توجه به اينكه اختلاف جزيي در روايات وجود دارد، لطفا روايت درست تر را معين فرماييد، با تشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# انسیه حجازی 1391-08-17 17:08
با سلام . بنده هم این آیات و اذکار را خوانده ام . مطمئن

باشید که بهره و استفاده کافی را خواهید برد . شک نکنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-06-29 12:30
با سلام در زندگی درمانده شده بودم از یک سال پیش مداوم به این ذکر بعد از نمازهای واجب متوسل شدم. به لطف و مرحمت خداوند مشکلاتم هر روز کمتر می شود و دریچه جدیدی در زندگی به رویم گشوده شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1391-06-22 23:12
دوست دارم عمل کنم.یا زهرا!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی اسدی 1391-06-19 19:07
این اذکار حقیقتا اثر دارد. من گنهکار روسیاه تجربه کرده ام و اثرش را دیده ام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی ملاکی 1391-07-15 16:37
سلام تجربه کردم واقعا اثر داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-06-08 07:57
بسیار خوب بود...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-05-26 10:46
خیلی خوب بود ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید 1391-05-25 14:12
ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-05-19 18:38
باسلام وخسته نباشید طاعات وعبادتان مورد قبول درگاه الهی باسپاس فراوان نکات بسیار زیبا اجرکم عندالله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-05-14 16:47
سلام خدمت دوستان عزیز
بنده حقیر فکر می کنم که استفاده از این اذکار نورانی باید متناسب با هر فرد باشد. ممکن است که این اذکار متناسب با وسع وجودی حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) باشد. بهتر است استفاده از این اذکار حتما با نظر استاد و مربی باشد. جهت اطلاع و مطالعه بیشتر توجه دوستان را به آدرس زیر (بیانات آیت الله قرهی حفظه الله) جلب می کنم.
hozeemammahdi.blogfa.com/post-372.aspx
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-05-13 03:43
2 سالی میشه ایه الکرسی میخونم ..منی که هر گناهی به فکرتون برسه انخام دادم الان پاک پاکم وتسلیم امر خدا..شاید روزی 10 بار بخونم..به این رسیدم هر کس حتا 1 ثانیه از یاد خدا غافل باشه ضرر کرده..بعضی ها عجولن باید یه مدت بگذر تا تاثیر دعارو تو زندگی ببینین..مومن باید صبور باشه..التماس دعا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# الهام 1392-04-10 14:13
[سلام از این شخص می خواستم منو خیلی دعا کنه ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مرضیه 1391-05-02 16:28
خداتوفیق دهد انشاالله انجام میدیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سلمان 1391-04-07 17:04
انشاالله عامل باشیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1391-03-22 23:51
خداوند رحمت کند آقای نخودکی اصفهانی را ان شاالله بتوانیم با حرکت به سوی اهل بیت خود را حفظ کنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1391-03-03 20:25
بانام خداوند متعال من از خواندن این ذکر با تعداد خاص نتیجه گرفته ام امید به خدا و امام زمان شما نیز نتیجه بگیرید امین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-03-03 18:39
ممنون از توصیه شما به خواندن ایت الکرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زینب 1391-03-03 17:55
مطالب خوبی بود. متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1391-02-25 19:18
رسد ادمي بجايي كه بجز خدا نبيند بنگر كه تا چه حداست مقام ادميت. التماس دعا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علوي 1391-02-08 12:08
مطالب بسيار آموزنده اي بود. اميدوارم كه مطالب بيشتري از زندگاني سراسر آموزنده علمايي همچون شيخ نخودكي انتشار يابد تا همه جوانان ما با اين عارف بزرگ آشنا شوند.
(يكي از نوادگان حاج شيخ حسنعلي)
9
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ملوس 1391-02-07 00:28
من به شخصه 5ماهی میشه که با این اذکار آشنا شدم وبه حق در زندگی خودم وهمسرم برکاتی رو مشاهده کردم که تا پیش از اون کمتر دیده بودم.نمی تونم بگم به گنج رسیدم ولی با وجود مشکلات فراوان در بسیاری اوقات معجزه اساامور مادی زندگی برایم تسهیل شده.لازم به ذکر می دونم بگم که ما از ابتدای زندگی هرسال خمس اموالمون رو هم پرداخت می کنیم.واز برکات سرشار اون بهره مند میشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# تقی 1391-01-30 00:06
خیلی از زحمات شما در این اطلاع رسانی متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجتبی 1391-01-29 18:39
بنام خدا
سلام به همه عزیزانی که این قسمت را مطالعه می کنید امیدوارم خداوند متعال به همه ما توفیق عمل خالص عنایت فرماید
،اینشالله- مجتبی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زینب 1391-01-28 08:27
بسیاربسیار عالی خدا بیامرزد امواتتان را
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اسماعیل رزم آسا 1390-12-12 21:32
من خودسالها ازمریدان مرحوم حاج شیخ علی مقدادی اصفهانی بودموبعدازدرگذش آن مرحوم شرح مفصلی درمجله گزارش نوشتم ودرمصاحبه ای باروزنامه قدس شماره 680 مورخ یازدهم اردیبهشت 1369 مطالبی ازقول حاج شیخ علی درمورد پدربزرگوارشان نقل کردم که آن مصاحبه درکتاب :sad:قضاوت تاریخ ازآقامحمدخان تامحمد رضاشاه)چاپ اول ودوم آمده است هرچند آنها آمرزیده هستند ولی ازخدابخواهیم مقام آنهارا بالاترفرماید ودعای آنها درحق ما تأثیربیشتری پیداکند.اززحمتی هم که شماکشیده اید به سهم خود سپاسگزارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-12-01 18:55
سلام ما مسمانان ناب ترین گوهر جهان را داریم از آنهائی که به مقصد رسیده اند خواهش میکنم دست ما را هم بگیرند تمام کسانی که به اسلام و مردم خدمت کردند عاقبت به خیر شوند وآنهائی که خیانت کردند در دنیا واخرت رسوا شوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-12-01 09:48
واقعا دست شما درد نکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ناشناس 1390-11-12 08:58
مطالب خیلی خوب بود متشکریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-11-09 19:28
خیلی عالی بود و آموزنده خدا رحمت کند آیت ا...خمینی - بهجت - نخودکی را و همه جوانان ما را در پناه قرآن محفوظ بدارد و انقلاب ما را به پیروزی برساند به برکت قرآن ودعای خیر آن بزرگان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-11-06 09:15
با سلام .واقعا ازمطالب فوق العاده تون ممنون وسپاسگزارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1390-11-05 20:55
خیلی عالی بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# میثم 1390-10-19 23:13
با سلام و خسته نباشید. خدمت شما و سایر عزیزان. مطالب سایتتان بسیار عالی بود.من و شماها انسان هایی هستیم که خداوند متعال در ثانیه ثانیه عمرمان مورد لطف و کرمش قرار می دهد. سخت نیازمند دعا هستم.
التماس دعا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محدثه 1390-10-06 18:26
جالب بود تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سید مهرداد 1390-10-03 23:10
بسیار عالی و مفید .
در پناه ایزد منان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بهمن ضیائیان 1390-09-09 15:55
باسلام تاآنجایی که مطلع هستم برخی اذکارجنبه عمومی وهمگانی داردبطوریکه افرادبامراتب مختلف ایمانی میتوانند ازفوائد آن بهره مند گردند ولی برخی دیگرازاذکار که میتواند همین ذکری باشد که جناب نخودکی (نورالله مرقده)به حضرت امام راحل(ره)داده اندجنبه خصوصی داشته که متناسب با حال وهوای درخواست کننده وخصوصیات روحی وی دارد ومثلا من نوعی آن ذکررابکاربرم وآثارش برایم حاصل نشود وخدای ناکرده افت روحی حاصل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ناصر شریفی 1390-07-22 14:21
بسیارعالی بود لذت بردم ممنونم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-05-04 19:03
چرا آية الكرسي مي‌خوانيم؟


حضرت علي عليه‌السلام فرمودند: بر مسلمان لازم است كه شب را به پايان نياورد مگر آنكه آية‌الكرسي را بخواند و اگر مي‌دانستيد كه آية‌الكرسي چيست و در آن چيست، هرگز آن را رها نمي‌كرديد.

آية‌الكرسي نام يك آيه است كه با الله لا اله الا هو الحي القيوم آغاز و با هو العلي العظيم پايان مي‌يابد و دو آيه بعد از آن جزء آية‌الكرسي نمي‌باشد، هر چند در برخي از موارد به خواندن آن‌ها همراه آية‌الكرسي تاكيد شده است.

فضيلت و عظمت
رسول اكرم صلي الله عليه و آله به علي عليه‌السلام فرمودند: "قرآن كلامي برتر و بزرگ است و سوره بقره، سيد قرآن و آية‌الكرسي سيد بقره است. ". سپس فرمودند: "آية‌الكرسي از گنجينه‌اي در زير عرش به من عطا شده است و قبل از من به هيچ پيغمبري چنين عطائي نشده است. "

سفارش به خواندن آية‌الكرسي در روايات
حضرت علي عليه‌السلام فرمودند: بر مسلمان لازم است كه شب را به پايان نياورد مگر آنكه آية‌الكرسي را بخواند و اگر مي‌دانستيد كه آية‌الكرسي چيست و در آن چيست، هرگز آن را رها نمي‌كرديد. پيامبر به من فرمود: "آية‌الكرسي " از گنجينه‌اي در زير عرش به من عطا شده است و قبل از من به هيچ پيغمبري چنين عطائي نشده است. سپس حضرت فرمود: "از وقتي اين مطلب را از پيامبر صلي الله عليه واله شنيدم، در تمام شب‌ها آن را خواندم و هرگز آن را ترك نكردم. " سپس فرمودند: "هر شب در سه وقت آية‌الكرسي را مي‌خوانم. "2

همچنين حضرت علي عليه‌السلام فرمودند: پيامبر صلي الله عليه واله مرا خواست و فرمود: آنگاه كه به بستر خواب رفتي بسيار استغفار كن و صلوات بفرست و زياد قل هو الله احد (سوره توحيد) را بخوان كه نور قرآن است و بر تو باد به قرائت آية‌الكرسي كه در هر حرف آن هزار بركت و هزار رحمت است.3

امام باقر عليه‌السلام فرمودند: هر كسي در پي وضو گرفتن، آية‌الكرسي بخواند، خداوند ثواب چهل سال عبادت به وي عطا كند و ...4

پيامبر صلي الله عليه و آله به حضرت علي عليه‌السلام فرمودند: آنگاه كه از منزل در پي حاجتي بيرون شدي آية‌الكرسي تلاوت كن، زيرا موجب برآورده شدن حاجت مي‌باشد.5

امام حسن عسگري عليه‌السلام فرمودند: آنگاه كه در سفر احتمال خطر دادي، قبل از سفر سوره‌هاي حمد، معوذتين، آية‌الكرسي و قدر را بخوان.6

امام صادق عليه‌السلام مي‌فرمايند: هر وقت خواستي سفر كني با ميمنت است، به شرط اينكه قبل از آن صدقه بدهي و آية‌الكرسي بخواني.7

امام موسي بن جعفر عليه‌السلام فرمودند: هر فردي كه مي‌خواهد سفر كند به طرف در بايستد و سه آية‌الكرسي به طرف راست، چپ و مقابل خود بخواند و اين موجب حفظ و دفع بدي‌ها و پريشاني مي‌شود.8

پيامبر اكرم صلي الله عليه واله فرمودند: هر وقت شخص آية‌الكرسي بخواند و بر اهل قبور اهداء كند، خداوند از هر حرف آن، ملكي مي‌آفريند كه تا قيامت براي آن شخص تسبيح مي‌كند.

پيامبر اكرم صلي الله عليه واله درباره آية‌الكرسي فرمودند: "در خانه آية‌الكرسي بخوانيد كه شيطان به شما نزديك نمي‌شود. "9

الله لا اله إ لاّ هوَ الحیُّ القیُّومُ لا تَا خذُ هُ سِنَهٌ وَ لا نَومٌ لَهُ ما فی السَّماواتِ وَ ما فِی الأَرضِ مَن ذَا الَّذی یَشفَعُ عِندَهُ إ لا بِإذنِهِ یَعلَمَ ما بَینَ أَیدِیهمِ وِ ماخَلفَهُم وَ لا یُحیطونَ بِشَی ءٍ مِن عِلمِهِ إلا بِما شاءَ وَسِعَ کُر سِیُّهُ السَّماواتِ و الأرض ولا یَؤدُهُ حِفظُهُما وَ هوَ العَلیُّ العَظیم(255) لا إکراهَ فِی الدَّین قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَیَّ فَمَن یَکفُر بِالطَّاغوتِ وَ یُؤمِن بِالله فَقَد استَمسَکَ بِالعُروَةِ الوُثقی لاَنفِصامَ لَها والله سَمِیعٌ عَلِیمٌ(256) الله وَلِیُّ الَّذین آمَنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلی النُّور وَ الُّذینَ کَفَروا أولیاؤُ هُمُ الطَّاغوتُ یُخرِجُونَهُم مِنَ النُّور إِلَی الظُّلُماتِ أُولئِکَ أصحابُ النَّارِ هُم فِیها خالِدُونَ(257)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجتبی 1391-01-29 18:36
از وسعت نظر و حوصله شما نیز بسیار متشکرم
موفق باشید برای من حقیر دعا بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# طاهري 1390-03-10 13:09
مطالب فوق بسيار عالي ومثمر ثمر بود در پناه خدا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# هوشیار 1390-03-07 02:48
سلام بر علمای اسلام نگهبانان واقعی دین و معنویت . انشاالله خداوند ما را در زیر سایه آنان محشور فرماید.حاجتی دارم که از همه التماس دعا دارم.شاید با دعای پاک شما خواننده عزیز گشایشی حاصل شد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عبداللهی 1390-02-10 09:43
سلام.تشکرازمطلب تون،خداوندبرتوف یقتان بیفزاید.بهتره اینجورخاطرات واقعی بیشترنقل گرددکلام اولیا ءالله فی نفسه گنج بی پایانست.اللهم الرحمهم والرحمنا،والغفر هم والغفرلنا.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجتبی پیشوائی 1390-01-15 02:27
با سلام
مطلب خوب و تاثیر گذار بود. انشاءاله خداوند توفیق دهد از الان انجام میدهم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# هاشم 1390-01-15 02:25
خدا رحمت کند جناب نخودکی و حضرت امام خمینی و ایت الله زنجانی و همه علمای شیعه را -انسان هایی با کمال و صادق که در این دنیای فانی از هیچ گذشتن واخرت را برگزیدند خدا همه انها را در جوار حضرت علی ابن ابیطالب محشور بفرماید انشاالله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بنده خدا 1389-12-21 10:36
با عرض سلام در خصوص کیمیا اگر ممکن است از این دستورالعمل ها بیشتر بگذارید خدا همگی مان را براه راست هدایت کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بهمن ضیائیان 1390-09-09 16:02
باسلام علم کیمیا همان دوستی اهل البیت علیهم السلام اجمعین است.حضرت جعفر آقای شهیدی در جوانی با انجام ریاضت های سخت به دنبال علم کیمیا بود صدای غیبی به ایشان گفت جعفر علم کیمیا همان دوستی اهل بیت است پس از این واقعه شد آنچه میباید بشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-09-13 17:30
نام درست شیخ جعفر مجتهدی است به نقل از کتاب لاله ای از ملکوت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مبارز 1389-12-11 23:08
در پی اهانت به علامه حسن زاده آملی:
القاء اختلاف بین علما و انقلاب دریک مدرسه علمیه:
598.ir/fa/pages/?cid=10005
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1389-12-08 00:23
خیلی ممنون استفاده کردیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر

آخرین مطالب سایت

پر بازدید ترين مطالب