SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

×

خطا

There was a problem loading image Bahaedinei2.jpg in mod_featcats
0
0
0
s2sdefault

طائب: بهترين شرايط اين است که بقية الله الاعظم (عج) بيايد و بدانيد بايد براي سخت‌ترين‌ها مهيا باشيد، لذا مقام معظم رهبري فرمود "فتنه بزرگتري در راه است، مراقب باشيد"، خيلي‌ها فکر کردند که اين فتنه، فتنه داخلي است، بنده عرض مي‌کنم به اقتضائات زمان دقت کنيد، متوجه مي‌شويد منظور اين حرف چيست.

 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري Taaebدانشجويان ايران(ايسنا)،حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي طائب روز پنج‌شنبه (8 دی ماه 1390) در سخناني در جمع فعالان بسيج دانشجويي تحت عنوان "سلسله نشست‌هاي سياسي پرسمان تحليلگران" که در دانشکده علوم اداري و اقتصاد دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد، افزود: بزرگداشت حماسه عاشورا در جهت بهره بردن و درس گرفتن عوام و بررسي آثار ممتد، ماندگار و بالنده عاشوراست.

 

وي ادامه داد: مردمي كه در زمان تحقق اين حادثه بودند نمي‌توانستند آينده تاريخ و اثر اين حماسه را بر آن ببينند، بر اين اساس در آن روز، خيلي افراد از بودن در جبهه كفر خوشحال و بسياري هم از بودن در جبهه حق ناراحت بودند.

 

طائب افزود: اما اگر در آينده تاريخ مي‌بودند، مي‌ديدند كه پيامدهاي عاشورا به گونه‌اي بود كه از چهره اهل حق گرد غم را رفع مي‌كرد و بر چهره اهل باطل غم حسرت بقا و فرياد نابودي مي‌گذاشت و هر چه ما از عاشورا فاصله گرفته‌ايم اين دو فرآيند را بيشتر ديده‌ايم و امروز خدا را شاكريم كه پيروزي انقلاب اسلامي را كه فرآيند تحقق عاشورا بود، ديديم.

 

وي خاطرنشان کرد: ما امروز شايد آن شهد و حلاوت لذت پيروزي حق بر باطل در منطقه ايران را به دليل اينكه برايمان عادي شده درك نكنيم، اما اگر برگرديم به 100 سال يا 500 سال قبل يا نه همين امروز به كشورهاي تحت سلطه برويم، آن وقت مي‌توانيم بفهميم كه فراهم آمدن استقلال، خودكفايي و بيرون بودن از نظام سلطه چه حلاوتي دارد، چيزي كه در طول تاريخ هرگز اتفاق نيفتاده است و مساله‌اي كه بزرگان دين آن را به عنوان يك آرزو نگاه مي‌كردند.

 

طائب خاطرنشان کرد: حادثه 9 دي چيزي شبيه فرايند عاشورا بود يعني وقتي براي شما فتنه ايجاد كردند، آتشي مانند آتش عاشورا بود. فتنه 88 آتشي بود كه استكباري كه توانسته بود آن را ايجاد نمايد اميد داشت تا ابا عبدالله الحسين را در آن فتنه شهيد كند.

 

رييس قرارگاه عمار تاکيد کرد: اما حماسه 9 دي به مقابله اين فتنه و فرايند آن آمد؛ اين حماسه مانند عاشورا در تاريخ پيش رونده است، يعني اباعبدالله(ع) اجر و مزد مقاومتش در كربلا را در طول تاريخ به طور ممتد مي‌بيند كه يكي جمهوري اسلامي بود. شما هم اجر و مزد مقاومتتان در برابر آن فتنه را در فرآيند تاريخ خواهيد ديد.

 

وي ادامه داد: به اندازه قدرت دشمن و عظمت فتنه، دشمن دارد ضربه مي‌خورد. ما شايد اين تحليلي كه امروز از فرآيند اين فتنه داريم، نمي‌توانستيم آن روز داشته باشيم. ما آرام آرام به اهداف دشمن پي مي‌بريم.

 

طائب خاطرنشان کرد: تا سال گذشته نظر شخصي خودم اين بود كه اين‌ها آمده بودند فقط نظام جمهوري اسلامي را سرنگون كنند اما امروز به اين نتيجه رسيده‌ام كه اين‌ها مساله بالاتري را مي‌ديدند.

 

وي با طرح اين سوال كه "پرچمي كه امام بلند كرده بود چه بود كه ما از طريق آن صاحب اصليش را بشناسيم؟" گفت: پرچمي را كه امام در ايران بلند كرد پرچم عدالت بود. پرچم بازسازي و احياي اسلام نابي كه آن اسلام ناب در شاخص‌ها و تعريف‌هاي خودش نسبت به دو مطلب بيدار مي‌كند.

 

وي بقية الله(عج) را صاحب اصلي پرچم عدالت و عدالت گستر موعود دانست و تصريح كرد: هر كه درباره او حرف زده با عنوان عدالت حرف زده است، او به طور مطلق صاحب پرچم عدالت است، حضرت امام پرچم عدالت را بلند كرده بود تا اين پرچم به دست صاحب اصلي‌اش برسد.

 

طائب ادامه داد: دشمن در آغاز خواب بود و به يكباره متوجه شد تهديد اصلي من و شما نيستيم، بقية الله است.

 

وي ادامه داد: ما امروز به فتنه طور ديگري نگاه مي‌كنيم و آن را طور ديگري مي‌فهميم. فتنه چاشني انفجار بيداري اسلامي بود. اين‌ها همه قوا را در فتنه 88 به ميدان آوردند، تمام رسانه‌هاي بين‌المللي انعكاس جريان 25 خرداد و فتنه را بر عهده گرفتند، به گونه‌اي كه برخي كشورهاي عربي بر اساس اين تبليغات آن قدر باور كرده بودند كه سقوط جمهوري اسلامي قطعي است كه سفراي خودشان را فراخوان كرده بودند و همه چيز را علني خرج كرده بود.

 

وي خاطرنشان کرد: فتنه 88 چاشني انفجار بهار عربي بود و ملت را بيدار كرد.

 

وي تصريح کرد: مي‌بينيد بساطي که اين دشمن روي زمين پهن کرده بود بعد از اين بيداري چطور دارد جمع مي‌شود. چرا از عراق بيرون رفتند؟ اگر اين بيداري اسلامي رخ نداده بود آمريکا از عراق بيرون نمي‌رفت. وقتي از آمريکا بيرون مي‌رود معنايش شکست يک ابرقدرت است. آن روزي که شوروي از افغانستان بيرون رفت فروپاشي‌اش شروع شد، خروج آمريکا از عراق يعني شروع فروپاشي و اين خروج ناشي از بيداري بود.

 

رييس قرارگاه عمار تاکيد کرد: بهترين شرايط اين است که بقية الله الاعظم (عج) بيايد و بدانيد بايد براي سخت‌ترين‌ها مهيا باشيد، لذا مقام معظم رهبري فرمود "فتنه بزرگتري در راه است، مراقب باشيد"، خيلي‌ها فکر کردند که اين فتنه، فتنه داخلي است، بنده عرض مي‌کنم به اقتضائات زمان دقت کنيد، متوجه مي‌شويد منظور اين حرف چيست.

 

رييس قرارگاه عمار گفت: به پاسداشت صبر مردم و حضورشان، اين بيداري را در جهان اسلام خدا به شکل هديه ما اهدا کرد، اما هداياي نزديکتر و روزآمدي هم خداي متعال به شما عنايت کرد که يکي از آن هدايا که حالا خيلي هم به شما نزديک است، همين هديه‌اي بود که خداي متعال به عنوان هواپيماي جاسوسي آمريکا به شما هديه کرد. مطلبي که کماکان آمريکايي‌ها در کماي آن مانده‌اند.

 

وي ادامه داد: برترين ابزار جاسوسي‌شان را در کل منطقه از دست داده‌اند. ابزار جاسوسي که ابرقدرت‌هاي مدعي ابرقدرتي نه آن را ديده بودند، نه مي‌توانستند ببينند، يعني فعلا دو کشور چين و روسيه که هر کدام در زمينه علم و فناوري ادعا دارند، هيچکدام توانايي رويت اين را نداشتند و اين را خداي متعال امروز در اختيار شما قرار داده است.

 

طائب خاطرنشان کرد: هم آن‌ها نميدانند که چه به دست آورديم، هم نمي‌دانند که چه از آن مي‌دانيم، هم نمي‌دانند که الان وضعيتش چطور است و کجاست. يک عده آمدند گفتند که چين و روسيه تقاضا دارند که ما اين را به آن‌ها بدهيم. خيلي عقب مانده ذهني هستند کساني که چنين فکرهايي مي‌کنند. آن کسي که بلد بوده اين را بنشاند، بلد است بازش کند، آن که بلد است بازش کند، بلد است بسازد، آنکه بلد است بسازد به ديگران نيازي ندارد. آن وقت آمريکايي‌ها بايد بنشينند و عزا بگيرند که ما تا به حال آن‌ها را نگاه مي‌کرديم حالا آن‌ها ما را نگاه مي‌کنند و اين‌ها پاداش‌هاي خداست.

 

به گزارش ايسنا طائب در ادامه در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه "با توجه به اينکه غبار فتنه فرو نشسته و انسان‌هايي که بايد مي‌فهميدند فهميدند، آيا زمان بازخواست بازيچه‌هاي فتنه، آقايان سران فتنه و ساير عوامل نرسيده است؟" گفت: ما دو تا خصلت داريم، يکي اين‌که اهل انتقام نيستيم که خصلتي است که مولا اميرالمومنين(ع) براي ما گذاشته است.

 

وي ادامه داد: دومين خصلت ما اين است که اهل حکمت و مصلحتيم. امروز آن‌ها با حربه حقوق بشر به ميدان آمده‌اند. براي حفظ اين بيداري اسلامي، حقوق بشر يک حربه است. شما تا بياييد و سران اين نهضت‌ها را بگيريد فرياد مي‌زنند چرا اين‌ها را گرفتيد؟ دشمن به تمام دنيا اعلام کرده که اين‌ها سران نهضتند، اگر شما عين همان رفتار را با اين‌ها داشته باشيد، مي‌گويند تو ديگر حق نداري اعتراض کني.

 

طائب گفت: الان به آن‌ها مي‌گوييد که بيا! اين آقا در خانه‌اش است. چون خيلي جاها گفتند که اين‌ها حصر خانگي هستند! بله، حصر خانگي هستند، اما نه براي اين‌که از اقداماتشان جلوگيري شود، براي اينکه مردم نزنندشان. تقاضاي خودشان است. چند بار رفتند اين طرف و آن طرف و سنگ خوردند، رمي جمرات شدند، خودشان تقاضا کردند که يک خرده حفاظت ما را بالاتر ببريد. گفتيم حفاظتت را بخواهيم ببريم بالا اين طور مي‌شود، گفتند عيبي ندارد، باشد.

 

وي ادامه داد: چندين بار پيام داده بود که بر جان خودم احساس خطر مي‌کنم. باشد، اين هم جانت، بگير و نگه دار. اين‌ها اگر جان دوست نبودند، زمان جنگ براي خودشان سنگر نمي‌ساختند. جان برايشان خيلي عزيز است، عيبي ندارد، نگه‌دار ببين آخرش چه مي‌شود. معلوم نيست براي چه مي‌خواهد زنده بماند؟ اين هديه جمهوري اسلامي به اين‌هاست. هر جا مي‌خواهي بيا و برو سخنراني کن. حرف‌هايتان را که زديد و مردم در حماسه 9 دي گفتند که اين حرف‌ها باطل است.

 

به گزارش ايسنا، وي در ادامه جلسه در پاسخ به سوالي در خصوص اشغال سفارت انگليس که پرسيده بود "اولا ادعا شده که اين تسخير توسط بسيجيان انجام شده است، آيا درست است؟ و بعد هم اين‌که آيا اين کار کار مثبتي بوده يا نه و اگر مثبت بوده چرا وزير امورخارجه، نسبت به اين عمل واکنش نشان داده است؟" گفت: نه! کار غلطي بود. بچه‌هاي ما هم طراح نبودند. نبايد عمليات مي‌کردند، به طريقي بازي خوردند و آن کساني هم که صحنه گردان بودند وقتي صحنه را ايجاد کردند ديگر رويت نشدند.

 

وي تصريح کرد: کار، کار غلطي بود. کار خودشان بود و انگلستان درون سفارت هيچ مدرکي هم نداشت، مدارکي که گذاشته بود، وقتي که آناليز شد، ديدند که فقط براي ايجاد دعوا گذاشته شده است.

 

طائب ادامه داد: هيچ سندي را نگذاشته بود، پس معلوم شد که کار خودشان بوده است و خداي متعال هم از شيوعش جلوگيري کرد.

 

وي در پاسخ به اين سوال که "به نظر مي‌رسد بيداري اسلامي در منطقه از شور خود افتاده است، آيا نياز نيست تا حرکتي از سوي ايران صورت بگيرد تا دوباره جان تازه‌اي به انقلاب‌هاي منطقه ببخشد؟"، گفت: قرار نيست تا آخر جنگ داشته باشيم؛ حالا ديگر بايد اوضاع آرام بشود و در انتخابات آدم بياورند. در مورد ليبي هم که ديگر نبايد حرف بزنيم، قذافي را بيرون انداختند. در تونس هم بايد اوضاع آرام باشد. چرا انتظار داري که هر روز تظاهرات باشد؟

 

رييس قرارگاه عمار گفت: مي‌ماند بحرين و يمن که داغ داغ هستند. اينجا هم حل بشود تمام مي‌شود. يک قضيه‌اي بايد در منطقه رخ مي‌داد و آن اين است که ارتش‌هايشان به نفع اسرائيل وارد عمل نشوند.

 

وي افزود: امام گفت ما انقلابمان را صادر مي‌کنيم، نگفت نيرو صادر مي‌کنيم، انقلاب صدور پيدا کرده است.

 

وي در پاسخ به اين سوال که "به عقيده شما وظيفه اصلي ما دانشجويان در عرصه تحولات اخير منطقه و تحولات داخل کشور از قبيل ريزش خواص، انتخابات مجلس چيست و 7+8 و جبهه پايداري چيست؟" گفت: 7 و 8 هم ان‌شاءالله قضيه‌اش حل مي‌شود، خيلي نگران نباشيد.

 

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# محمدفاضل عظیمی 1391-03-31 15:02
باسلام وخسته نباشید.ممنون میشوم برای من که جوانی هستم از کشور افغانستان در مورد اوضاع سوریه وربط ان به ظهور اقایمان امام زمان روشنی بیندازید که ایا اگر دولت سوریه سقوط کند دشمنانمان همانطوری که در روایات امده کسی را به حکومت میرسانند که از تبار ابو سفیان است ومشهور به سفیانی چون من در کتابی از مرحوم ایت الله بهلول مطلبی دال بر موجود بودن سفیانی در سوریه خواندم وایشان تایید نموده بودند که این فردی را که من همراهش صحبت کردم با نشانهایی که در روایات امده است خود سفیانی است و از فرماندهان نظامی سوریه میباشد.باتشکر فراوان از مطالب مفید سایتتان خداوند حافظ و نگهدارتان . یاعلی سید علی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عاشق ولایت از باشت باوی 1390-11-22 15:47
باسلام.خواستم از کلیه ی مطالب سایتتون به جز (ظهور کمتراز۱۰ سال دیگر‏)از شما تشکر کنم؛
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1390-10-16 15:52
انصافا ما خیلی نااگاه هستیم.ممنون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر

آخرین مطالب سایت

پر بازدید ترين مطالب