SALEHAT.IR

پايگاه صالحات

×

خطا

There was a problem loading image Bahaedinei2.jpg in mod_featcats

Warning: getimagesize(/home/salehati/public_html/images/stories/gallery/1/Bahaedinei2.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/salehati/public_html/plugins/content/social2s/social2s.php on line 1568
0
0
0
s2sdefault

 

سال ۶۵، که برو بروی آن شیخ بود، آقای بهاءالدینی گفتنBahaedinei2د که: «خیلی ها دارند برای ولایت تلاش می کنند. ولی ولایت منحصراً برای همین سید علی است».

 

پایگاه صالحات - حجت‌الاسلام و المسلمين غلامرضا قاسميان از اساتید حوزه و دانشگاه (مسجد دانشگاه صنعتی شریف- 9 دی 1388)

 

مقام معظم رهبری به شدت متواضع هستند. بنده با یک عالَمه عارف و عالم گشته ام. اما آدم به این متواضعی تا حالا ندیده ام. که اگر متوجه بشود این نظر علمی که داده اشتباه است، جلوی سبیل تا سبیل آدم بدون اندک تأمل می گوید من اشتباه کردم. زیر همین بیت الله دارم می گویم من آدم این جوری تا حالا ندیده ام. دیگران بالاخره آدم را یک جوری می پیچانند. می گویند: بله مسأله چند تا حیث دارد! این حیث هم هست ولی من داشتم از آن حیثش می گفتم!!hajiqasemian

چهار نفر فکر می کنند که مثلا در کهریزک که چند نفر را کشته اند، لابد این کشته الان!

شما بیخود می کنی یک همچنین فکری می کنی. اگر اینطوری است شما همه اعمال اشتباه حکومت علوی را به پای امیرالمؤمنین بنویس.

حضرت فریاد می زنند: به من می گویند تو جنگ و حکومت داری بلد نیستی، جوجه فکلی! من ۲۰ سالم نبود در همین جنگها بودم. حالا از ۶۰ گذشته ام. تو داری به من می گویی که حکومت داری بلد نیستی! «و لکن لا رأیَ لمن لا یُطاع» چه رأیی برای کسی است که اطاعت نمی شود؟

شما فکر می کنید که لابد یک عالَمه آدم در پستها وجود دارد و از کِشو در می آورند و می گویند این نه ، آن! خود امیرالمؤمنین بعضی از ولات و امرایی که اشتباه می کردند را عزل می کردند و بعضی را به فحش و فضاحت می کشیدند، اما ابقا می کردند. مثل کمیل که حضرت کلی توبیخش می کنند، اما بعدش ابقا شده است. این جوری نیست که فکر کنی هزار نفر را در کِشو دارد و این را بر می دارد و آن یکی را می گذارد! مگر می شود به همین راحتی از تجارب هفت هشت ساله فاکتور گرفت؟

عدالت در ولایت فقیه در سطح بالاست. خود حضرت آقا گفت: «اگر ولی فقیه گناه بکند، منعزل است». یعنی ساقط می شود از آن مقام. یعنی ایشان گناه هم نمی کند.

در سیستمی قرار گرفته ایم که همه به گردن امام زمان است. چرا به ما گفتی این ولی است؟ شما چرا سیستم ولایت را جاری کردید؟

شما به من بگو خون بده، خون می دهم. بگو جان بده، جان می دهم. گردن کی؟ گردن امام.

ولایت را همه می پذیرند. کسانی که ولایت آقا را نپذیرفتند و ولایت آقای فلانی را قبول کردند، آن ها هم جان دادند. گردن کی؟ گردن آقای فلانی. حالا می بینیم چه کسی جواب می دهد!؟ و در کدام سیستم می شود جواب داد!؟

آقای فلانی مردم را ریخت در خیابان. مردم هم کشته شدند. گردن کی؟ گردن آن آقا. این همه شهدا هم کشته شده اند. گردن کی؟ گردن امام. و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون.

آقا شوخی نیست. ولی فقیه باید مؤیَّد باشد. جایگاه نیابت امام زمان است. این سیستم یک گارانتی لازم دارد یا نه؟

این جمله را ما از آقای امجد شنیدیم که ایشان از آقای بهاءالدینی نقل کردند: سال ۶۵، که برو بروی آن شیخ بود،

آقای بهاءالدینی گفتند که: «خیلی ها دارند برای ولایت تلاش می کنند. ولی ولایت منحصراً برای همین سید علی است». آقای امجد می گفت آن موقع کسی باورش نمی شد.

می گویند از این بحث ها نکنید، دین مردم سالم بماند! از این عنصر محوری تر ما در دین داریم؟

برای همین است که از آن موقعی که حکومت اسلامی شروع شد، تمام دنیا فشارهایش شروع شد. عین همان جریانی که برای پیامبر درست شد. نظام های استکباری همین را نمی خواهند.

 

منبع : سایت حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان - qasemian.ir

دانلود فایل صوتی : 2.43 مگابایت

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# سید آل رسول آبپخش 1390-12-02 02:54
بسم الله الرحمن الرحیم:آقای امجد در نمازخانه خوابگاه دانشگاه تهران(کارگر شمالی)نماز اقامه می کردند.دانشجویان از مرحوم علامه جعفری برای سخنرانی دعوت کرده بودند.آقای امجد از این دعوت خیلی ناراحت شدند وچند روز برای اقامه نماز به خوابگاه نیامدند.می گفتند :چرا با من مشورت نکرده اید.بالاخره با خواهش و التماس او را برگرداندند به مسجد خوابگاه،واقامه نماز را ادامه دادند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجتبی 1390-03-28 20:15
مصطفی آجرلودر وبلاگش "نگارستان" نوشت :
چندی پیش حاج آقای صدیقی، امام جمعه موقت تهران حکایتی از یکی از دیدارهای جمعی از بزرگان و خواص با رهبرمعظم انقلاب تعریف کرد.

ایشان چهارشنبه، شب ولادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، در مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله خوشوقت در تالار شیخ صدوق در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در میان سخنان خود به این حکایت اشاره کرد و گفت: حضرت آقا در دیداری که جمعی از بزرگان و خواص خدمتشان رسیده بودند، فرمودند: طوفان های بزرگی در راه است، خودتان را متصل کنید.

وی گفت: در آن جلسه یکی از افراد از حضرت آقا می پرسند، به چه کسی خود را باید متصل کنیم؟ و حضرت آقا، آیت الله خوشوقت را از بزرگانی معرفی می کنند که اتصال به ایشان مایه نجات در گردبادها و طوفان های تند اعتقادی و سیاسی آینده خواهد شد.

و اما ذکر اینکه نکته، من را یاد برخی ها می اندازد که متاسفانه باد ها و گردبادها بردشان و نیز برخی که هنوز هم در مقابل بادها مقاومت می کنند و همچنین عده ای که کالجبل الراسخ، استوار و محکم دربرابر بادها ایستادگی کرده اند.

در این میان اما، افراد وجود دارند که خودشان محل رجوع جوانان و مردم از اقشار مختلف اند که انحراف ایشان و اسیر گردباد شدن شان، خرابی های بزرگ تری را به بار می آورد.

از جناب حاج آقای امجد که من از دوران نوجوانی ارادت خاصی به محضرشان داشته ام این روزها خبرهایی در برخی سایت ها و وبلاگ ها منتشر می شود که برای امثال من ناراحت کننده است برای مایی که نمازهایی پشت سر ایشان، اقامه کرده ایم و اوقات جوانی خود را با منبرهای اخلاقی ایشان گذرانده ایم سخت است که اکنون مواضع عجیب و غریب ایشان را نظاره گر باشیم.

روی سخن من البته اینجا با جناب آقای امجد نیست که نصیحت بزرگان کار بزرگان است و اما آنچه برای من در مطالعه احوال کنونی ایشان جالب می نمود این است که در آن، به برهه ای برخورد کردم که رابطه ایشان با حضرت آیت الله خوشوقت به دلیل عمل نکردن به راهنمایی های ایشان قطع شده است.

یکی از نزدیکان حضرت آیت الله خوشوقت می گوید: حاج آقای امجد مرتب به مسجد و مجالس آیت‌الله خوشوقت می‌رفت و در اکثر مجالس خود، می‌گفت: من خودم، دائم از حاج آقای خوشوقت استفاده می‌کنم شما هم این فرصت را از دست ندهید، تا می‌توانید از ایشان استفاده کنید.

آیت‌الله خوشوقت هم در مجالس روضه آقای امجد حاضر می‌شد، تا اینکه بعضی از چهره‌های سیاسی در این مجلس روضه ورود پیدا کردند.

از همین رو حاج آقای خوشوقت به آقای امجد تذکر دادند که حضور این چهره‌ها در مجلس شما، در ذهن مردم به ویژه جوانان جنبه تایید از طرف شما را دارد، آنها را راه ندهید. اما آقای امجد گفت: نمی‌توانم که آنها راه ندهم، مجلس روضه امام حسین(ع) است. آیت‌الله خوشوقت گفت: اگر نمی‌توانی مانع آنها شوید پس مجلس خودتان را تعطیل کنید و الا تایید باطل به هر نحوی حرام است. اما آقای امجد قانع نشد و حضرت آیت الله خوشوقت ارتباط خود را با آقای امجد بطور کلی قطع کردند. الهي لا تكلني الي نفسي طرفه عين، ابدا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عباس 1389-11-09 02:59
دیگر به این شخص آیت الله نگویید چرا که ... شده است .
ببینید عاقبت ... :


"جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی همزمان با اربعین حسینی با حضور در محضر استاد اخلاق، آیت الله امجد، ضمن تشریح وضعیت موجود ، خواستار پیگیری علما در خصوص حقوق صنفی زندانیان شدند.

آیت الله امجد در این دیدار تصریح کردند: چطور می شود کسی عالم اسلامی باشد و دم از اسلام بزند، بعد بی تفاوت باشد به اتفاقاتی که افتاده؟ چطور می شود طاقت آورد وقتی می شنوی نیمه شب به دانشگاه ها حمله می شود و دانشجویان معصوم کتک می خورند؟ من همه ی کارهایم را تعطیل کرده ام و جایی نمی روم، چون جوابی برای سوال ها ندارم. بگویم اسلام این است؟ اتفاقاتی که افتاده انسانی است؟

وی افزود: اصل روحانیت دفاع از مردم است اما این روزها انگار ما کاری نمی توانیم انجام دهیم و حتی پیش جوان ها زبان دفاع نداریم. ما باید بلند گوی حق طلبی باشیم اما دستمان بسته است، اگر چند لحظه فقط چند لحظه به بنده در تلویزیون جمهوری اسلامی وقت بدهند به مردم جامعه می گویم که این عمامه، یک عمر حامی عدالت بوده است، اصلا فلسفه ی آن همین است. اگر دیگر حامی عدالت نباشد باید بر زمینش گذاشت. این عمامه، مقدس است. علما آن را می بوسند و بر سر می گذارند. اگر این عمامه بر سرم نبود یک آدم معمولی بودم، اما الان که سرم هست مردم از من توقع دارند اما حالا دهانم بسته ست...."

ostadamjad.blogfa.com/post-300.aspx
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید ناطقی 1389-11-03 10:31
جالب بود
اما ای کاش آیت الله امجد عزیز و یزرگوار در فتنه سال 88 کمی بیشتر طرف ولایت فقیه را میگرفتند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# brogerdi 1389-10-29 22:47
بسم رب الشهدا:واقعا وبسایت جالبی دارید انشالله که موفق باشید به امید ان روز و ممنون که به وبلاگ ماهم سر زدید atryas2.mihanblog.com/
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# آبي 1389-10-29 10:40
اين‌قدر راحت فريب شايعات رو نخورين.
اگر بخوايم به شايعات بي‌اساس گوش بديم و باور كنيم فرقمون با سبزا چيه؟!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نگار 1389-10-28 22:04
سلام.خيلي جالب بود.
البته بايد اينم گفت كه تو اين دور و زمونه هيچ كس جز امام خامنه اي برازنده رهبري نيستند.
به وبلاگ سياسي من سر بزنيد دوستان.
www.esbat13.ir
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# یاور 1389-10-25 22:14
توضیح :

آقای امجد با اینکه استاد و عارفی همچو آیت الله العظمی بهاءالدینی را زیارت کرده اند اما از استاد خود پیروی ننمودند و پس از انتخابات 88 چهره واقعی خود را در حمایت از فتنه گران نشان داده و تا کنون نیز از موضع معروف خود که شجاعت کروبی و صداقت میرحسین است عقب ننشسته اند .
خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر گرداند و سرنوشتی همانند امجد برای ما مقدر نفرماید .

این هم سخنان امجد در وبلاگش در حمایت از سران فتنه :


استاد امجد: من به صداقت میرحسین یقین پیدا کردم


حضرت آیت الله محمود امجد بعد از دیدن مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری با اظهار تاسف و تأثر از دروغ پراکنی ها و هتاکی های یکی از کاندیداهای خاص علیه کاندیداهای محترم دیگر و جمعی از محترمین کشور فرمودند: اگر امام بود این شخص را ....

ایشان ضمن اشاره به بد اخلاقی یکی از کاندیداها در نشان دادن عکس همسر کاندیدای رقیب در مناظره تلویزیونی و پیگیری همه مناظره ها فرمودند:من به صداقت میرحسین یقین پیدا کردم.

این استاد اخلاق افزود: من به صداقت آقای موسوی یقین پیدا کرده ام و اگر همه کره زمین غیر این را بگوید من از یقین خود دست بر نخواهم داشت.

وی همچنین در مورد حجت الاسلام کروبی اظهار داشت: ایشان هم شجاع است و هم صداقت دارد.

حضرت آیت الله محمود امجد مناظره دکتر محسن رضایی با آقای احمدی نژاد را خوب توصیف نمود و گفت: آقامحسن دیشب خوب جواب طرف مقابلش را داد.

لازم به ذکر است در جلسه اصفهان حامیان احمدی نژاد خواستند با سوء استفاده از درس اخلاق ایشان در حوزه علمیه اباصالح ایشان را طرفدار احمدی نژاد جلوه دهند که ایشان به شدت ناراحت شده جلسه را ترک گفته و فرمودند : این کار خیانت است .

ostadamjad.blogfa.com/post-143.aspx
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# تداعی 1389-11-14 17:58
سلام بر شما .
واقعا اگه این استاد امجد استاد اخلاق باشند بنده ترجیح میدهم تا آخر عمرم بد اخلاق و بی اخلاق باقی بمانم تا اینکه بخواهم سر کلاس همچین استادی درس یاد بگیرم .
به قول حضرت امام : بصیرت یعنی بدانی شمری که سر از تن حسین (ع) جدا کرد همان جانباز صفین است که تا مرز شهادت پیش رفت .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# x 1389-10-25 14:50
جالب توجه دوستان که آقاي امجد در همين چند وقته گفتند من بدخواه آقاي خامنه اي را لعنت ميکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1389-10-25 11:48
آقای امجد قبلا چی گفته رو نمی‌دونم ولی در زمان کنونی ایشان قطعا طرفدار رهبر نیست حتی دعا هم برای آیت الله خامنه‌ای در سخنان ایشان در این یک سال پیدا نمی‌کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شال سبز 1389-10-25 01:09
سلام. الان هم مدعی رهبری کم نیست. ولی امام زمان(عج) خودش می داند که چه کسی را نائب سازد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمدبی نشونه ها 1389-10-24 18:05
آقا امجد هم که بعد انتخابات چپ کرد....
هیچ کس فکر نمیکرد شمر که با امام علی جنگها را یاری می کرده یک روزی رویه امام حسین بایسته، ما که دیگ پا منبر این بنده خدا نمیریم بعد از فتنه 88 متوجه شدیم که فقط و فقط از سخنان آقا استفاده کنیم
فقط و فقط لبیک یا خامنه ای
www.bineshoneha.pelakfa.com
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# آبی 1389-10-24 12:28
بعضیا بعد انتخابات سعی کردن وانمود کنن آقای امجد مقابل نظام و رهبری قرار گرفتن. من قبلاً پای سخنان ایشون نشسته بودم و می‌دونستم این مطلب درست نیست.
الآن که مطلب شما رو دیدم مطمئن شدم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1389-11-01 23:02
خداوند این استاد بزرگ اخلاق را برای جوانان نگه دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احدیون 1389-10-23 00:59
پاسخ حضرت آیت الله احدی به دکتر غلامرضا رجایی و کسانی که مخالف مکاشفه امام هستند.
در وبگاه جنبش سایبری احدیون
ahadion.blogfa.com
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سجاد 1389-10-21 20:15
سلامتی رهبر عزیز امام خامنه ای صلوات .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
0
s2sdefault

تصاویری از گالری

گالری تصاویر

آخرین مطالب سایت

پر بازدید ترين مطالب